30 Aralık 2019 16:54

İBB binası önündeki fayton protestosu 12. gününde sürüyor

Adalar'da yaşanan at ölümlerinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi binası önünde başlatılan eylem 12. gününde sürüyor.

Fotoğraf: İbrahim Maşe/DHA

Paylaş

Adalar'da at ölümlerinin yaşanması üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) binası önünde başlatılan oturma eylemi 12'nci günde devam ediyor. Belediye binasının karşısındaki parkta kurdukları çadırlarda kalan protestocular bugün basın açıklaması yaptı.

Onur Kavrık tarafından yapılan basın açıklamasında, Adalar'da atların çok kötü koşullarda barındırıldığı belirtilerek şu ifadelere yer verildi: Yaptığımız gözlemlerde atlara gerekli bakımı yapacak veteriner ve seyis desteğinin yetersiz olduğu gözlemlenmiştir. Talebimiz atların Adalar'dan uzaklaştırılması ve bu uzaklaştırma tarihine kadar Adalar'daki karantina koşullarının ilgili mevzuat ve yönetmeliklere uygun şekilde iyileştirilmesi ve gerekli dezenfekte işlemlerinin yapılması yeni ve güvenli karantina ahırlarının kurulması ve atlara gereken yem ilaç tedavi yetkin seyis ve veteriner desteklerinin arttırılmasıdır. (DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Yüzyirmimetrekare: Ağlamak açlıktan gelir

SONRAKİ HABER

Merkel Türkiye'de | Erdoğan: Libya'daki kaos tüm Akdeniz havzasını etkileyecektir

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...