26 Aralık 2019 16:10

"Ölmek istemiyorum" diyen Zeliha'nın eski eşine elektronik kelepçe takıldı

Aydın'da eski eşi Zeliha Erdemir'i şiddete maruz bırakan ve sürekli tehdit eden Murat Cem K.'ye, mahkeme kararıyla 3 ay süreyle elektronik kelepçe takıldı.

Zeliha Erdemir'i tehdit eden Murat Cem K. | Fotoğraf: DHA

Paylaş

Aydın’da, 3 yıl önce boşandığı Murat Cem K. tarafından sürekli tehdit edilen, 46 kez şikayette bulunmasına rağmen sonuç alamayan ve sosyal medyadaki, "Ölmek istemiyorum" paylaşımıyla sesini duyuran Zeliha Erdemir’in eski eşine üç ay süreyle elektronik kelepçe takıldı.

Didim'de boşandığı Murat Cem K.'nin tehditlerine maruz kalan Zeliha Erdemir, 46 kez şikayetçi olmasına rağmen sonuç alamadı. Canını korumak için her ay savcılıktan koruma kararı aldırmak zorunda kalan Erdemir, bu duruma isyan edip, sosyal medyadan "Ölmek istemiyorum" diyerek yardım talep etti.

3 AY SÜREYLE DENETLENMESİNE KARAR VERİLDİ

Bunun üzerine harekete geçen Aydın Barosunca adres değişikliği nedeniyle hakkında verilen uzaklaştırma kararları tebliğ edilemeyen Murat Cem K. için gereğinin yapılması amacıyla Didim Cumhuriyet Başsavcılığına dilekçe verildi. Zeliha Erdemir'in yardım çığlığının ardından kamuoyunda oluşan tepkiler sayesinde Didim Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Didim 1. Asliye Hukuk Mahkemesine yazı gönderildi. Mahkeme yazıya göre, 6284 sayılı 'Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun'un 'tedbir kararlarının uygulanmasında hakim kararı ile teknik araç ve yöntemler kullanılabilir' hükmünü içeren 12'nci maddesi gereği Murat Cem K.'nin, boşandığı Zeliha Erdemir'e yaklaşmaması için elektronik kelepçe ile 3 ay süreyle denetlenmesine karar verdi. Mahkemenin bu kararı üzerine Didim Emniyet Müdürlüğü ekiplerince Murat Cem K.'ye elektronik kelepçe takıldı.

"KORKULARIM AZALDI"

Zeliha Erdemir, "Çaresiz kalmıştım. Sesimi duyurmak istedim. 'Ölmeden sesimi duyun' diyerek haykırdım. Bu çığlığa duyarsız kalmayan herkese teşekkür ederim. Artık korkularım azaldı. Her gün ölüm korkusuyla yaşamaktan kurtuldum" dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

2019 yılının dikkat çeken oyunları

SONRAKİ HABER

Mimarlar Odası Denizli Şube Başkanı Alayont: Tarihi taş binalara sahip çıkılmalı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...