EMEP’ten grevdeki Trelleborg işçilerine dayanışma ziyareti

Emek Partisi Gebze İlçe Örgütü, patronun düşük zam dayatmasına karşı greve çıkan ve mücadelelerinin 6'ncı gününde olan Trelleborg işçilerini ziyaret etti.

15 Aralık 2019 16:57
Paylaş

EMEK Partisi (EMEP) Gebze İlçe Örgütü, toplu sözleşmede patronun düşük zam dayatması ve anlaşma sağlanamaması üzerine greve çıkan Petrol-İş üyesi Trelleborg işçilerine dayanışma ziyaretinde bulundu.

"SİYASAL MÜCADELEYİ GELİŞTİRMEK ZORUNDAYIZ"

Grevlerinin 6. gününde Trelleborg işçilerini ziyaret eden EMEP Gebze İlçe Örgütü adına konuşan İlçe Başkanı Hasan Atik, “Mahallelerde, işyerlerinde Trelleborg işçilerinin neden greve çıktığını, taleplerini anlatıyoruz ve anlatmaya devam edeceğiz. İşçilere yönelik baskılar sadece ekonomik olarak değil siyasal olarak da gelişiyor. Biz işçiler, siyasal mücadeleyi de geliştirmek zorundayız. Bunu da dayanışmayı büyüterek, sınıf olarak örgütlenerek başarabiliriz” dedi.

Gösterdikleri dayanışma için EMEP’e teşekkür eden İşyeri Temsilcisi Dursun Karataş ise “Üretime geldiği zaman Avrupa standartlarını örnek veriyorlar ama iş ücrete geldiğinde önümüze gerçek olmayan enflasyonlar üzerinden zam önerisi getiriyorlar. Bizim kıdem ortalamamız 13 yıl. Ücretlerimizin yüzde 40’ı vergiye gidiyor. Biz haklı davamız için buradayız ve greve devam edeceğiz” dedi. (Gebze/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Sel mağduru üreticiye bir darbe de hükümetten: Zarar 53 milyon, yardım 440 bin

SONRAKİ HABER

Devletin kadın politikalarında evlilik

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa