29 Kasım 2019 09:31

Diyarbakır'da Tahir Elçi anısına yapılmak istenen fotoğraf sergisine izin verilmedi

Tahir Elçi'nin öldürülmesinin 4’üncü yılı dolayısıyla Diyarbakır'da yapılmak istenen fotoğraf sergisine "müşteri yoğunluğu" gerekçesiyle izin verilmedi.

Görsel: Barış ve Özgürlük Fotoğraf Sergisi'nin afişi

Paylaş

Diyarbakır Barosu ve Tahir Elçi Vakfının, Tahir Elçi’nin öldürülmesinin 4’üncü yılı dolayısıyla tarihi Hasan Paşa Hanı'nda düzenlemek istediği fotoğraf sergisine, "müşteri yoğunluğu" gerekçesiyle izin verilmedi.

Diyarbakır Barosu ve Tahir Elçi Vakfının, Tahir Elçi’nin öldürülmesinin yıl dönümü dolayısıyla Sur ilçesinde bulunan tarihi Hasan Paşa Hanı’nda düzenlemek istediği Barış ve Özgürlük Fotoğraf Sergisi’ne izin verilmedi. Diyarbakır Barosu ve Tahir Elçi Vakfının, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı Vakıflar Genel Müdürlüğü Diyarbakır Vakıflar Bölge Müdürlüğüne yaptığı başvuru, "müşteri yoğunluğu" gerekçesiyle reddedildi.

GEREKÇE: MÜŞTERİ YOĞUNLUĞU

Vakıflar Bölge Müdürlüğü, başvuruya verdiği olumsuz yanıt şöyle:

"Baronuz tarafından düzenlenecek olan etkinlik kapsamında ilgi yazıyla istemiş olduğunuz Hasan Paşa Hanı; muhtelif şahısların icarında bulunması ve alış veriş amacıyla gelen müşterilerin yoğunluğu sebebiyle, ayrıca kiracılarla yapılan görüşme neticesinde 28-30 Kasım aralığının uzun olacağı ve işlerin sekteye uğrayacağı görüşü de dikkate alınarak mezkur yerine sergi alanı olarak kullanılması Bölge Müdürlüğümüzce uygun görülmemiştir" (Diyarbakır/MA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Twitter gelen tepkiler üzerine aktif olmayan hesapları silmekten vazgeçti

SONRAKİ HABER

Kasım ayı son 9 yılın en kurak ayı oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa