20 Kasım 2019 22:09

CHP'li Engin Özkoç: Erken seçimin bir an önce olmasını biz de isteriz

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, "Erken seçim söz konusu olacaksa bir an önce olmasını biz de isteriz" dedi.

Fotoğraf: AA

Paylaş

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında erken seçim ile ilgili soruya, "Hepimiz mücadele vermeye devam ediyoruz. Erken seçim söz konusu olacaksa bir an önce olmasını biz de isteriz" diye yanıt verdi.

Özkoç, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün kendisine "Daha önce şahsıma hakaret etmişti. Şimdi de kadın grup başkan vekiline hakaret etti, ceza da yetmez milletvekillerine sesleniyorum gereğini yapın" demesine “AKP genel başkanı asıl gündemi değiştirmeye çalışıyor" yanıtını verdi. Bugünün gündem konusunun insanların yoksulluğu ve intiharlar olduğunu ifade eden Özkoç, Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan’ın "CHP’li önemli bir siyasetçinin Erdoğan tarafından CHP genel başkanı yapılmak istendiği" iddialarına ilişkin ise "CHP töhmet altında kalıyor. Bir kişinin hakkını koruyayım derken bir partinin hakkı, hukuku korunmuyor. Bu gerçekten açıklanmalı" dedi.

"TEHDİTLERİNİZDEN KORKMUYORUZ"

Özkoç, Genel Kurul'daki tartışmanın ardından Meclis Başkanvekili Celal Adan'ın odasında grup başkanvekilleri olarak bir araya geldiklerini ve konuyu netleştirdiklerini söyleyerek, şöyle konuştu:

"Ancak, bugün AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, il başkanları ile yaptığı toplantıda beni kast ederek, 'Daha önce şahsıma hakaret etti, şimdi de bir kadın grup başkanvekiline hakaret etti. Bununla ilgili ceza yetmez, gereğini yapın' dedi. Ben de AK Parti Genel Başkanına buradan sesleniyorum; bizi başka gündem konularına çekerek asıl gündem konusundan uzaklaştıramazsınız. Biz halkımızı türbanı ile başörtüsü ile başı açık olan kadınları ile kucaklıyoruz. Allah'a verilecek bir can borcumuz var, onu her zaman vermeye hazırız. Ama sizin de şunu çok iyi bilmenizi istiyoruz; sizin tehditlerinizden zerre kadar korkmuyoruz. Ne gerekiyorsa, ne yapmanız gerekiyorsa elinizden geleni yapın"

"ERKEN SEÇİMİN OLMASINI BİZ DE İSTERİZ"

Erken seçime ilişkin gelen soru üzerine Özkoç, "İYİ Parti'nin iç meselesidir. Kendi gruplarında değerlendirmişlerdir. Biz buna saygı duyarız ancak bizim gündemimizde erken seçim değil, vatandaşımızın bugün düştüğü durum, ekonomik güçlükler vardır. Hepimiz mücadele vermeye devam ediyoruz. Erken seçim söz konusu olacaksa bir an önce olmasını biz de isteriz" dedi.

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan'ın bugünkü yazısında CHP'li önemli bir siyasetçinin Erdoğan'ın huzuruna çıktığı iddialarına ilişkin ise Özkoç, "CHP töhmet altında kalıyor. Bir kişinin hakkını koruyayım derken bir partinin hakkı, hukuku korunmuyor. Bu gerçekten açıklanmalı. CHP demokratik kurallar içinde genel başkanını belirleyen, ülkesi için mücadele eden genel başkanı her zaman seçmiştir. Başımızda çok onur, gurur duyduğumuz bir genel başkan vardır" diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

IŞİD’in insanlığa karşı suçu hakim karşısında

SONRAKİ HABER

Milas'ta 36 işçi kimyasal madde zehirlemesinden hastaneye kaldırıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa