17 Kasım 2019 13:37

TGS ve 9 Eylül gazetesi arasında anlaşma sağlandı

Türkiye Gazeteciler Sendikası ile İzmir'de yayın yapan 9 Eylül gazetesi arasında sürdürülen toplu sözleşmede ücret zammı ve sosyal haklarda çeşitli iyileştirmelere gidildi.

Fotoğraf: TGS

Paylaş

Türkiye Gazeteciler Sendikası ile İzmir'de yayın yapan 9 Eylül gazetesi arasında sürdürülen toplu iş sözleşmesi görüşmeleri, anlaşma ile sonuçlandı. Taraflar arasında imzalanan 2. dönem toplu iş sözleşmesi ile çalışanların ücretlerine birinci yıl yüzde 14, ikinci yıl enflasyon+1 puan refah payı oranında zam yapılacak.

9 Eylül gazetesi imtiyaz sahibi ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen ile Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Başkanı Gökhan Durmuş arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi törenine çalışanlar da katıldı.

YEMEK KARTINDA İYİLEŞTİRME, YILDA İKİ İKRAMİYE

Çalışanların yemek kartları 485 TL'ye yükseltilirken, yılda iki kez de 900 TL ikramiye alacaklar.

TGS üyesi çalışanların çocuklarını kreşe göndermesi durumunda yıllık 700 TL, çocuğu okula giden üyelere ise eylül ayında 750 TL eğitim yardımı yapılacak.

İşveren, TGS üyelerine ve varsa eş ve çocuklarına 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü haftasında iki kişilik tiyatro bileti hediye edecek.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününde TGS üyesi kadın çalışanlar izinli sayılacak. İmzalanan toplu iş sözleşmesine "6356 sayılı Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu’nun Sendika İşyeri Temsilcilerine tanıdığı güvenceler, TGS merkez ve şubelerinin yönetim, denetleme ve disiplin kurulu üyeleri yönünden de aynen geçerlidir" ifadesi eklendi. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Hamburg'da binlerce kişi yeni polis yasasını protesto etti

SONRAKİ HABER

KESK Bursa Şubeler Platformu İstanbul mitingi için çağrı yaptı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa