12 Kasım 2019 10:15

Meral Akşener’den Erdoğan’a: Mektup rezaletine cevap bulmaya çalış

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ABD ziyaretine değinen İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Mektup rezaletine cevap bulmaya çalış” dedi.

Fotoğraf: AA

Paylaş

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gerçekleştirdiği konuşmada Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ABD ziyaretine ilişkin açıklamalarda bulundu. ABD Başkanı Donald Trump’ın mektubuna değinen Akşener, “Sayın Erdoğan, boş lafları bırak da mektup rezaletine cevap bulmaya hazırlan. Git, bu hadsiz mektubu suratlarına çarp” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında gündemdeki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu. Akşener’in konuşmasından satır başları şöyle:

“Sayın Erdoğan ne zaman işler kötü gitse Atatürk’e çatıp suni gündem yaratmaya çalışır. Sayın Erdoğan, durup dururken, Atatürk ve Osmanlı’yı karşılaştırmaya devam etti. Bıkmadın mı sayın Erdoğan, Osmanlı da bizim Cumhuriyet de bizim, bunu ne zaman anlayacaksın? Sayın Erdoğan, boş lafları bırak da mektup rezaletine cevap bulmaya hazırlan. 13 Kasım’da dostun Trump ile görüşmeye gidiyorsun. Git, bu hadsiz mektubu suratlarına çarp.

“EKONOMİYİ 2001 KRİZİYLE KARŞILAŞTIRACAK KADAR DÜŞTÜLER"

İstanbul ve Antalya’dan gelen intihar haberleri yürekleri dağladı. Kendisine göre ekonomide işler iyi gitmiyor diyenler damat beye göre teröristmiş. Damat bey, haddini bil. Kayınpeder kıyağıyla oturduğun makamı yeterince işgal ettin. Ay sonunu getiremeyen vatandaşıma terörist diyemezsin. Yarım kilo kıymayla 4 çeşit yemek yapıp, evlatlarımın hali ne olacak diyen analara terörist diyemezsin. Her annenin ciğerini yakan 4 yıllık üniversite mezunu evlatlara iş bulman gerekirken, ciğeri yanan analara terörist diyemezsin. O makamın görevi gençlere istihdam yaratmaktır. Bir ülkede analar babalar evlatlarıyla intihar ediyorsa yolun sonu görülüyor demektir. Tüm bunlar olurken bu arkadaşlar dillerinden 2023 vizyonundan düşürmüyor ama ekonominin durumunu 2002 şartlarıyla karşılaştırmaktan utanmıyorlar. 17 yılda bir arpa boyu yol almadılar. Yarışacak rekabet edecek onca ülke varken, kendilerini 2001 kriziyle karşılaştıracak kadar düştüler. Vatandaşın feryadını duyun. İsaf içinde sefa sürmeyi bırakın, işinizi yapın. Dalgacıların şahı ekonominin başında oturuyor. Geçen gün damat beye sokakta ne olacak halimiz diye soruyorlar. Damat bey ‘Petrol ve doğalgaz bulmak için gemiler gönderdik. Hele bir bulalım siz o zaman görün’ dedi. Karikatür komedyenlerine ekonomiyi teslim ederseniz olacağı budur.

NAFAKA UYARISI

Türkiye’de çalışabilir durumdaki kadınların sadece yüzde 34’ü bir işe sahip. Dünyada bu oran yüzde 50 seviyesinde, Almanya’da yüzde 70’e çıkıyor. Dünyanın en varlıklı ülkeleri kadınların da varlıklı olduğu ülkeler… Almanya’da kadınlar bilimde ve üretimde söz sahibi olurken, bizin kadınlarımız var olmak için mücadele ediyor, şiddet görüyor. Türkiyemizin kadınları genç, hayalleri yaşlı. Öyle filmlerdeki gibi kariyerim olsun dünyayı gezeyim hayallerini kuranlar çok az. Defineci damat petrol peşinde koşarken AK Parti iktidarının ülkeyi getirdiği durum bu. İkinci yargı paketini hazırlayan iktidarı uyarıyorum. Boşanmak üzere olan kadınların hak ve hukukuna dikkat edin. Bu gidişe dur diyeceğiz. Onlara sözümdür.” (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

JES'e karşı aylardır direnen kadınlar: Eskiden buralar çiğ kokardı şimdi asit

SONRAKİ HABER

HDP: Sessiz kaldıkça yeni kayyumlar gelecek

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa