07 Kasım 2019 19:18

"Yeni1mecra" yayın hayatına başlıyor

İşsiz gazetecileri desteklemek amacıyla kurulan haber sitesi "yeni1mecra", yarın yayın hayatına başlıyor.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Ankara Gazeteciler Cemiyeti öncülüğünde başlatılan proje kapsamında yeni bir haber mecrası kuruldu. Yarın yayın hayatına başlayacak olan “yeni1mecra” görüntülü, yazılı ve sesli haber formatları ile işsiz gazetecileri desteklemeyi hedefliyor.

Avrupa Birliği (AB) finansmanıyla Ankara Gazeteciler Cemiyeti tarafından hayata geçirilen "yeni1mecra"nın kurucu ekibinde İrfan Uçar, Hasan Akbaş ve Altan Sancar yer alıyor. Başlangıçta Ankara merkezli faaliyet yürütecek olan haber sitesi, www.yeni1mecra.com adresinden yayın yapacak. Yeni1mecra, aynı zamanda Youtube üzerinden de canlı yayınlar, insan hikayeleri ve siyaset, kültür sanat gibi birçok alandan konuklarla programlar gerçekleştirecek.

Nasıl bir yayın çizgisi benimsediklerine dair bilgi veren Yeni1mecra Yayın Koordinatörü İrfan Uçar, "Çalışanların, çalışma imkanı elinden alınanların, işsizlerin, göçmenlerin, ötekileştirilmiş olanların, haksızlığa, hukuksuzluğa uğramış olanların, kadınların sorunları, gündemleri gündemimiz olacak" dedi. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

İBB Başkanı İmamoğlu, Silahtarağa Arıtma Tesisi projesini iptal ettiklerini açıkladı

SONRAKİ HABER

Atılım gazetesinin etkinliğinin yasaklanmasına tepki

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...