28 Ekim 2019 09:29

Türk Telekom'dan "siber saldırı" açıklaması: İnternet trafiği normale döndü

Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç, dün yaşanan internet kesintilerinin "siber saldırı" kaynaklı olduğunu ve trafiğin normal seyrine döndüğünü açıkladı.

Fotoğraf: Pixabay

Paylaş

Türk Telekom Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç, dün (27 Ekim) yaşanan internet kesintilerine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Ülkedeki bazı kuruluşlara yönelik "siber saldırı" gerçekleştiğini belirten Kıraç, “Ülkemizin en büyük siber güvenlik merkezine sahip olan şirketimizin aldığı önlemlerle yurt içi ve yurt dışı internet trafiği, herhangi bir olumsuzluğa meydan vermeksizin normal seyrinde devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

Saldırının Türk Telekom’un siber güvenlik uzmanları tarafından "zamanında müdahale edilerek durdurulduğunu" savunan Kıraç, diğer operatör ve servis sağlayıcılarını da etkilemiş olan saldırıya karşı bu kuruluşların da gereken çalışmaları yürüttüğünü aktardı.

Kıraç, “Benzer durumlar her zaman olabilir. Önemli olan buna karşı hazırlıklı olmaktır. Türk Telekom’un her türden saldırıya karşı savunma sistemi sağlamdır” ifadelerini kullandı. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Bahadır Özgür: İç borçlanma üzerinden büyüme hedefleniyor

SONRAKİ HABER

Dolar/TL yeni haftaya 5.76'dan başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...