04 Ekim 2019 14:08

Selçuk Bayraktar'ın yöneticisi olduğu fabrikanın alanı özel endüstri bölgesi oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı olan Selçuk Bayraktar’ın yöneticisi olduğu Baykar Makinanın tesislerinin bulunduğu bölge "özel endüstri bölgesi" ilan edildi.

Fotoğraf: AA

Paylaş

Cumhurbaşkanı kararı ile İstanbul, Adana ve Bursa’da belirlenen alanlar, bazı şirketlere ait özel endüstri bölgesi ilan edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı olan Selçuk Bayraktar’ın da yöneticileri arasında olduğu Bayraktar ailesine ait Baykar Makinanın Esenyurt ve Arnavutköy’de bulunan tesislerinin bulunduğu bölge, Cumhurbaşkanı kararı ile özel endüstri bölgesi olarak kabul edildi.

MAN’A ARSA TAHSİSİ

Adana’nın Yumurtalık ilçesindeki yaklaşık 84,9 hektarlık alanın ise EMBA Elektrik Üretim Anonim Şirketi Adana Özel Endüstri Bölgesi ilan edilmesi kararlaştırıldı.

Bursa’nın Gemlik ilçesindeki yaklaşık 76,4 hektarlık alanın da Gemlik Gübre Sanayii Anonim Şirketi Bursa Özel Endüstri Bölgesi ilan edilmesine karar verildi. Ankara’nın Çubuk ilçesindeki yaklaşık 31,3 hektarlık alan MAN Türkiye Anonim Şirketine münferit yatırım yeri olarak tahsis edildi. (EKONOMİ SERVİSİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Ford Auto Workers in Turkey sent a solidarity message to the striking GM workers in the USA

SONRAKİ HABER

CHP Milletvekili Müzeyyen Şevkin: “Adana’da çocuklar okulsuz kalıyor”

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...