24 Eylül 2019 09:38

Cinsel saldırı davasında mahkeme "inandırıcı delil yok" diyerek beraat verdi

Başakşehir'de boşanma aşamasındaki eşi M. T’ye cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla yargılanan E.T hakkında "inandırıcı delil yok" denilerek beraat kararı verildi. 

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

İstanbul'un Başakşehir ilçesinde geçen yıl boşanma aşamasındaki eşi M. T’ye (32) cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla yargılanan E. T'nin (32) duruşması görüldü. Bakırköy 16’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık E. T. ve müşteki M. T. ile taraf avukatları hazır bulundu. 

“SANIĞIN EN AĞIR CEZAYI ALMASINI TALEP EDİYORUM”

Şikayetinin devam ettiğini söyleyen M. T, “Aylarca sığınma evinde kaldım. Çocuğum psikolojik tedavi görüyor. Sanığın en ağır cezayı almasını talep ediyorum” dedi.

SAVCI CEZA TALEP ETTİ

Duruşma savcısı esas hakkındaki mütalaasında, sanığın atılı suçu işlediğinin sabit olduğunun anlaşıldığını belirterek, “cinsel saldırı” suçundan 12 yıldan az olmamak üzere cezalandırılmasını talep etti. E.T. yaptığı savunmasında beraatını istedi. 

MAHKEME "İNANDIRICI DELİL YOK" DİYEREK BERAAT VERDİ

Davayı karara bağlayan mahkeme heyeti, E.T.’nin “eşe karşı cinsel saldırı suçunu işlediği yönünde mahkumiyetini gerektirir her türlü şüpheden arındırılmış kesin ve inandırıcı delil" elde edilemediği gerekçesiyle beraatına karar verdi. 

KARARA İTİRAZ EDECEK

Davanın ardından açıklama yapan M. T., her geçen gün kadına karşı cinayet ve şiddetin arttığını belirterek, “Sanıklara böyle beraat kararı verilmeye devam edildiği sürece maalesef biz bunların önünü alamayacağız” diye konuştu. M. T. karara itiraz ederek İstinaf Mahkemesi’ne taşıyacağını ve hakkını aramaya devam edeceğini ifade etti. 

“SONUNA KADAR MÜCADELEMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

M.T. “Sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Savcılık bizim lehimize düşündüğü için aslında mutlu oldum. Mahkeme 'şüphe var' demiş. Bu şüpheleri giderdiğimiz taktirde bizim için maraton hala devam ediyor. Umudumuzu yitirmiyoruz. Ben mücadelemi asla yitirmeyeceğim. İnanıyorum ki buradan mutlaka ceza alacaktır. Umuyoruz ki istinafta haklı bir karar verilir. Bekleyeceğiz göreceğiz” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Öcalan'ın avukatlarından İmralı’ya gitmek için başvuru

SONRAKİ HABER

Benzine 16 kuruş daha zam yapıldı (24 Şubat 2020)

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...