19 Eylül 2019 14:02

KESK İzmir Şubeleri yöneticilere yönelik saldırıları kınadı

KESK İzmir Şubeler Platformu sahte hesaplardan, Tüm Bel Sen 1 No'lu Şube TİS Hukuk Sekreteri Birkan Acar ve sendika yöneticilerinin hedef alınmasına ilişkin açıklama yaptı.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Tüm Bel Sen İzmir 1 No'lu Şube yöneticisine yönelik sahte mail hesaplarından yapılan itibarsızlaştırmaya karşı ilişkin KESK İzmir Şubeler Platformu basın açıklaması düzenledi. Tüm Bel Sen İzmir 1 No'lu Şube binasında gerçekleştirilen basın açıklamasına KESK'e bağlı sendika yöneticilerinin yanı sıra DİSK Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı da katıldı.

Basın açıklamasını okuyan KESK İzmir Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Mustafa Güven, yaklaşık 7 gündür sendikanın sosyal medya hesaplarına, emek örgütlerine, çeşitli siyasi partilere, İzmir Büyükşehir Belediyesi bürokratlarına, sendika üyelerine kadar ulaştırılan ve yaygınlaştırılmaya çalışılan sahte hesaplardan, özellikle Tüm Bel Sen 1 No'lu Şube TİS Hukuk Sekreteri Birkan Acar'ın hedef alındığı söyledi. Güven, "Bilindiği üzere 15 Temmuz darbe girişimi ve OHAL ilanından bu yana KESK yönetici ve üyelerine yönelik karalama kampanyaları, ithamlar, Cimer’e ve çalıştığı kurumlara yazılan mesnetsiz ihbarlar birçok üyemizin soruşturma geçirmesine hatta hukuksuzca ihraç edilmelerine neden olmuştu. Bugün de çeşitli biçim ve yöntemlerle itibarsızlaştırma politikaları devam etmektedir" dedi.

"ARKADAŞLARIMIZ EMEK VE DEMOKRASİ MÜCADELESİNİN İLERİ UNSURLARIDIR"

Tüm Bel Sen 1 No'lu Şubenin İzmir Büyükşehir Belediyesinde yeni yetki almış olduğunu ve toplu sözleşme imzaladığı hatırlatan Güven, "Çalışma hayatına başladığı günden itibaren emek ve demokrasi mücadelesinde aktif rol alan, çalıştığı iş yerinde örnek gösterilen, en zor dönemlerde bile sınıf mücadelesinden geri durmayan Birkan Acar arkadaşımız ve onun nezdinde KESK yöneticilerini itibarsızlaştırmaya, hatta işinden etmeye yönelik bu kampanya amacına ulaşamayacaktır. İçimizi oymaya çalışanlar bilmelidirler ki; arkadaşımız KESK’e bağlı tüm sendika yöneticileri gibi emek ve demokrasi mücadelesinin bir neferidir. Hiçbirimizin birbirimizden farkı yoktur. Hangi siyasal görüşten olursak olalım, tüm sendika yöneticisi arkadaşlarımız KESK tüzüğü ve değerleriyle bütünleşmiş, emek ve demokrasi mücadelesinin ileri unsurlarıdır. Atamayla değil demokrasi mücadelesiyle sınanmış ve demokratik kongre iradesiyle sendika yürütmelerine seçilmiş emekçi temsilcileridir. Bu vesileyle hepimiz arkadaşımıza yapılan bu ithamları kendimize yapılmış sayıyor ve onunla beraber bir olduğumuzu buradan kamuoyuna ifade ediyoruz" diye konuştu. Güven ayrıca sahte hesaplardan gelen mesajlarla ilgili hukuki süreçte başlatacaklarını belirtti. (İzmir/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ürdünlü öğretmenlerin ücret artışı talebiyle başlattığı grev devam ediyor

SONRAKİ HABER

Lübnan'da protestolarda yaralanan kişinin ölümü eylemleri yeniden başlattı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...