18 Eylül 2019 14:17

DT ve DOB çalışanlarının mağduriyeti sürüyor

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Devlet Tiyatroları (DT) ve Devlet Opera ve Balesi (DOB) çalışanlarının özlük sorunlarına ilişkin bakanlığın adım atmasını istedi.

Logo: Devlet Tiyatroları

Paylaş

CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Devlet Tiyatroları (DT) ve Devlet Opera ve Balesi (DOB) çalışanlarının özlük sorunlarını yazılı bir soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı. 28 Aralık 2018 tarihinde yayımlanan kanun hükmünde kararname uyarınca Kültür ve Turizm Bakanlığı çalışanlarının özlük haklarını düzenleyen yönetmeliğin hâlâ uygulanmadığını belirten Karabat “Kurum çalışanları daha fazla mağdur edilmemelidir” dedi.

"SAHNENİN ARKASINDA EMEK VAR"

Konunun başta basın yayın organları olmak üzere sosyal medyada da defalarca gündem olduğunu hatırlatan Karabat, “Sahne önünde olduğu kadar sahne arkasında da büyük bir özveri ve emekle çalışan emekçilerimiz var. Kültür Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarda çalışanlar, ciddi bir mağduriyet yaşıyor. Devlet Tiyatroları ile Devlet Opera ve Balesi, 1 Ekim itibariyle sahnelerini açıyor. Ancak burada istihdam edilen personelin çalışma usulleri açık olduğu halde sözleşmeleri imzalanmış değil” dedi.

"DAHA FAZLA MAĞDUR EDİLMEMELİ"

Karabat, "Bakanlık gecikmeksizin kendi çıkardığı yönetmeliğin gereğini yapmalı ve kurum çalışanları daha fazla mağdur edilmemelidir.” ifadelerini kullandı. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

"Küresel iklim değişikliğine karşı karar alıcıları harekete geçirelim"

SONRAKİ HABER

Malatya'da devrilen iskeleden düşen 2 işçi yaralandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...