10 Eylül 2019 08:55

10 Ekim Katliamının 47. ayında anıt çağrısı yinelendi

10 Ekim Ankara Katliamı’nda hayatını kaybeden 103 kişinin aileleri katliamın üzerinden 47 ay geçmesine rağmen hala bir anıt yapılmamasına tepki gösterdi.

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

IŞİD’in canlı bomba saldırılarıyla 10 Ekim Ankara Katliamı’nda hayatını kaybeden 103 kişi katliamın 47. ayında unutulmadı. Saldırıda yaralanan ve hayatını kaybedenlerin aileleri, önümüzdeki Ekim ayının katliamın 4. yıldönümü olmasına rağmen hala bir anıt yapılmamasına tepki gösterdi.

IŞİD’in 10 Ekim 2015 tarihinde DİSK, KESK, TBB ve TMMOB’un çağrısıyla geçekleşecek olan “Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi” öncesinde Ankara Tren Garı’nda gerçekleştirdiği canlı bomba saldırılarında hayatının kaybeden 103 kişi, katliamın 47. ayında anıldı.

Katliamın yaşandığı tren garı önünde yaşamını yitirenler için saygı duruşuyla başlayan anmada konuşan 10 Ekim Barış ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehtap Sakinci Coşgun, önümüzdeki Ekim ayının katliamının 4. yılı olduğuna dikkat çekti.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde karar alınmasına rağmen 4 yıldır hala anıt yapılmamasına tepki gösteren Coşgun, “Artık ayları değil yılları sayıyoruz. Önümüzdeki ay buraya daha kalabalık geleceğiz. Burada yaşamını yitirenler için hala anıt yapılmadığı gibi yaptığımız sembolik anıta saldırıda bulunan ve yüzleri açıkça görünen insanlar ise bulunamadı” dedi. Coşgun, bu yıl yaşamını yitirenler için kalıcı bir anıt yapılması konusunda kararlı olduklarını vurguladı. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Çavuşoğlu: İşbirliğinden sonuç çıkmazsa bu bölgelere gireceğiz

SONRAKİ HABER

Eşinin yaraladığı öğretmenin yer değişikliği talebinin reddi hak ihlali sayıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...