23 Ağustos 2019 15:48

Sakarya'da ırkçı saldırı: Tarım işçisi Şirin Tosun kafasından vuruldu

Sakarya Karasu'da tarım işçiliği yapan Şirin Tosun, "ne bağırarak konuşuyorsunuz" diyen kişiler tarafından başından silahla vuruldu.

Fotoğraf: Sakarya İl Jandarma Komutanlığı (Kaynak: AA)

Paylaş

Diyarbakır’dan Sakarya’ya gelerek tarım işçiliği yapan Şirin Tosun, kendisine sataşan kişiler tarafından başından silahla vuruldu. Tosun’un durumu ciddiyetini korurken, olaya karıştığı belirtilen 6 kişi gözaltında alındı.

Sakarya’nın Karasu ilçesine fındık toplamak için giden tarım işçisi Şirin Tosun silahla vuruldu. Başından ağır yaralanan Tosun'un durumu ciddiyetini koruyor.

Edindiğimizi bilgilere göre, olay Karasu ilçesinin Paralı Mahallesi’nde önceki gün (21 Ağustos) meydana geldi. Bir trafonun yanında oturan ve içki içen M.S.V., Z.A., F.A., T.A., S.I. ve E.M. isimli kişiler, Diyarbakır’dan tarım işçisi olarak gelen ve konuşarak yoldan geçen Şirin Tosun ve Mahsun Zeren’e “Ne bağırıyorsunuz yüksek sesle” diye sataştığı belirtildi. 6 kişinin 2 gence ve Diyarbakırlılara ağır hakaretler ettiği ifade edildi.

Kendilerine içki şişeleri atılmasının ardından gençler köy meydanına doğru kaçmaya başladı. Z.A. isimli kişinin üzerinde bulunan ruhsatsız tabancayla 2 el ateş edip, Şirin Tosun’u başından vurduğu ifade edildi.

M.S.M isimli kişi de bir süre Mahsun Zeren'i kovaladığı ve "Kimseye bir şey söyleme, bunu kendi aramızda halledeceğiz" dediği öğrenildi.

Ağır yaralı Şirin Tosun, olay yerine gelen sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Tosun'un durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI 3'Ü TUTUKLANDI

Karasu Jandarma Komutanlığına bağlı asayiş timleri ve İl Jandarma Komutanlığından gönderilen JASAT timleri, kaçan kişileri gözaltına aldı.

Şüphelilerden E.M'nin olayda kullanılan tabancayı arazide sakladığı bilgisine ulaşan ekipler, tabanca, şarjör ve 6 fişeğe el koydu. (İstanbul/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Van kayyumu, Twitter profilinden Kürtçe’yi kaldırdı

SONRAKİ HABER

Associate Professor Dr. Ömer Turan: The AKP’s solution will amount to strengthening Palace bureaucracy

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa