20 Ağustos 2019 05:41
Son Güncellenme Tarihi: 20 Ağustos 2019 07:37

Yazarımız Edebiyatçı Ayşegül Tözeren gözaltına alındı

Evrensel yazarlarından Edebiyatçı Ayşegül Tözeren'in evi polislerce basıldı, Tözeren gözaltına alındı. Kısıtlılık kararı çıkarıldığı için Tözeren avukatları ile görüştürülmedi.

Fotoğraf: Ayşegül Tözeren

Paylaş

Evrensel'in yazarlarından Edebiyatçı Ayşegül Tözeren'in evi polislerce basılarak gözaltına alındı. Polislerin sadece "ihbar var" gerekçesini sunduğu öğrenildi.   

Edebiyatçı Ayşegül Tözeren'in evi gece saatlerinde polis ekipleri tarafından  basıldı ve gözaltına alındı. Telefonla genel yayın yönetmenimiz Fatih Polat'a bilgi veren Tözeren'in annesi, "Evde bir sürü polis var. Ayşegül'ü gözaltına alıyorlar. Gerekçe söylemiyorlar" dedi. Polislerin sadece "İhbar var" gerekçesini sunduğu öğrenildi. Polat sosyal medya hesabından "Annesi çok tedirgin ve 'Beni götürmüyorlar' diyerek endişelerini ağlamaklı bir sesle ifade etti. Ayşegül bağırarak, 'Konuşamıyorum, gazetemi çok seviyorum' dedi. Her anı ayrı bir darbe olan bir ülke" diye yazdı. 

AVUKATLARI İLE GÖRÜŞTÜRMEDİLER

Ev baskınının ardından gözaltına alınan Tözeren gece saatlerinde Haseki Devlet Hastanesine götürüldü. Tözeren, muayenin ardından Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Evrensel'in avukatlarından Mustafa Söğütlü ve Avukat Erdal Doğan da Emniyet Müdürlüğüne giderek Tözeren'le görüşmek istedi ancak 24 saat kısıtlama kararı alındığı için avukatları ile görüştürmeyeceklerini söylediler. Emniyetten ayrılan avukatlar bugün savcı ile görüşüp kısıtlılığın kaldırılmasını isteyecek.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ

Tözeren'in gözaltına alınmasına sosyal medya kullanıcıları tepki gösterdi.

 

ÖNCEKİ HABER

HDP'li vekil Aydeniz: Dış politikada itibarsızlaşan iktidar Kürtlere saldırıyor

SONRAKİ HABER

Hatay'da 25 farklı noktada orman yangını çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa