26 Haziran 2019 01:18

"Ali Babacan, Erdoğan’a partiden ayrılacağını söyledi" iddiası

Ali Babacan’ın kısa bir süre önce Erdoğan’la görüştüğü ve partiden ayrılacağını ilettiği iddia edildi.

Fotoğraf: World Economic Forum/Wikimedia Commons(CC BY-SA 2.0)

Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni parti hazırlığı içinde olduğu iddia edilen Abdullah Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’yu kastederek “Sırtımızdan hançerlendik” dediği kaydedildi. Erdoğan'ın ayrıca kurmaylarına Ali Babacan’ın partiden ayrılma isteğini kendisine ilettiği yönünde bilgi verdiği iddia edildi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısının ardından parti kurmaylarıyla Meclis’te kısa bir değerlendirme yaptı. Meclis çalışmalarının da değerlendirildiği toplantıya, TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Grup Başkanı Naci Bostancı, AKP Grup başkanvekilleri de katıldı.

Cumhuriyet'ten Emine Kaplan'ın haberine göre Erdoğan; İstanbul seçimlerine dair “İstanbul önemli ama Türkiye İstanbul’dan ibaret değil. Türkiye’de biz varız, onun için çok çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Toplantıda, partinin 23 Haziran’dan hangi mesajları çıkarması ve bundan sonraki yol haritasının ne olması gerektiği yönünde de değerlendirmelerde bulunuldu.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün İstanbul'da oyunu kullanırken “İnşallah herşey güzel olur” ifadesini kullanmasına gönderme yapılması üzerine Erdoğan’ın yeni parti hazırlığı içinde olan Gül, Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu’nu kastederek “Sırtımızdan hançerlendik” dediği kaydedildi.

Erdoğan, Ali Babacan’la geçtiğimiz günlerde bir görüşme yaptığı bilgisini kurmaylarıyla paylaşırken, Babacan'ın partiden ayrılma isteğini kendisine ilettiği yönünde bilgi verdi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

İmamoğlu'dan kendisini protesto eden İBB personelleri hakkında açıklama

SONRAKİ HABER

Meclis Başkanlığı ‘Kürt kentleri’ ifadesini ‘kaba ve yaralayıcı’ buldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa