23 Haziran 2019 12:55
Son Güncellenme Tarihi: 23 Haziran 2019 13:44

Ekrem İmamoğlu: Bu seçim hukuksuz süreci tamir etme seçimidir

Ekrem İmamoğlu: Keşke seçimlerde "Her yol mübahtır" anlayışıyla değil de, milletin çıkarına cümlelerle seçim yaşasak.

Fotoğraf: AA

Paylaş

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ve oğlu Mehmet Selim İmamoğlu geldiği Beylikdüzü Haldun Taner İlkokolu'nda, 1382 No'lu sandıkta oyunu kullandı.

“Her şey çok güzel olacak” ve “Hak hukuk adalet” sloganları eşliğinde oy kullandığı okuldan dışarı çıkan İmamoğlu burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı. 

İMAMOĞLU'YA MEDYA SANSÜRÜ

İmamoğlu'nun açıklama yapacağı sırada canlı yayınlar kesildi. Ekrem İmamoğlu’nun oy kullanmasını canlı veren televizyonlar, okul önünde açıklama yapacağı sırada ise yayını kesti. AA da İmamoğlu’nun açıklamalarını Binali Yıldırım'ın açıklamaları gibi anlık olarak servis etmedi.

"HUKUKSUZ SÜRECİ TAMİR ETME SEÇİMİDİR"

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu oyunu, eşi Dilek İmamoğlu ve oğlu Mehmet Selim İmamoğlu ile birlikte Beylikdüzü Cumhuriyet Mahallesi'ndeki Haldun Taner İlkokulunda 1382 nolu sandıkta kullandıktan sonra çıkışta gazetecilere açıklama yaptı. İmamoğlu, "Türkiye'miz adına, İstanbul'umuz adına önemli bir seçim yaşıyoruz. Bu sadece İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimi değil. Aynı zamanda Türkiye'nin demokrasi sürecine dair milletçe yaşatılan bu hukuksuz süreci tamir etme günüdür. Tamir etme sandığıdır. O bakımdan hem demokrasimiz adına hem İstanbulumuz adına hem de memleketimizin gelecekteki tüm seçimlerinin meşruluğu adına halkımız hak, hukuk, adalet duygularıyla, vicdanlarıyla en doğru kararı vereceklerdir. Dolayısıyla şehrimize ve ülkemize hayırlı olsun. Günün sonunda her şey çok güzel olacak" dedi.

"ELBETTE HELALLEŞELİM AMA BUNDAN SONRA DA BU HATALARI YAPMAYALIM"

Binali Yıldırım’ın oy kullanmasının ardından yaptığı “Bilerek, bilmeyerek eğer bir İstanbullu kardeşimize, rakiplere bir yanlış yaptıysak, haksızlık yaptıysak helallik istiyorum” açıklamasına da değinen İmamoğlu şunları söyledi: 

"Bu temenniler güzel. Ben de meydanlarda aynı temennileri dile getirdim. Güzel ama keşke seçimlerde 'her yol mubahtır' anlayışıyla değil de millete yüzünü dönerek, milletin çıkarına cümleler kurarak ve seçim için, oy için her şeyi söylemek her şeyi yapmak değil, güzel cümlelerle milletimize moral veren, şehrine gelecek adına umut veren cümlelerle seçim yaşasak. Tahmin ediyorum bu seçim birçok yönüyle bundan sonraki seçimlerin stratejilerine katkı sunacak. O bakımdan elbette helalleşelim. Herkes hakkını helal etsin. Ama bundan sonra da bu hataları yapmayalım. Çok güzel bir netice bekliyorum" (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Konuklarımızla ve canlı bağlantılarla İstanbul seçimini değerlendirdik

SONRAKİ HABER

Mecliste bu hafta 'Askeralma Kanunu' oylanacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...