18 Haziran 2019 10:17

Asitli saldırıya uğrayan Berfin, 12 saat süren zorlu ameliyattan çıktı

Asitli saldırıya uğrayan ve yüzü yanan 19 yaşındaki Berfin Özek, yaklaşık 12 saat süren ilk ameliyatından başarıyla çıktı.

Fotoğraf: MA

Paylaş

Hatay'ın İskenderun ilçesinde, reddettiği erkek tarafından asitli saldırıya uğrayan 19 yaşındaki Berfin Özek, yaklaşık 12 saat süren ilk ameliyatından başarıyla çıktı.

Cumhuriyet’in haberine göre; Muğla'nın Bodrum ilçesindeki Acıbadem Hastanesi'nde ameliyatı gerçekleştiren Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Mutaf, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 12 saatlik bir ameliyat süreci yaşandığını söyledi.

Berfin'in göz kapaklarındaki problemlerin giderildiğini belirten Mutaf, şöyle konuştu:

"Ağız çevresindeki çekintiler, şekil bozuklukları düzeltildi. Beraberinde üst dudak ve burnun birbirine yapışması söz konusuydu. Burun delikleri kaybolmuştu bu problemleri çözdük. Olmayan burun deliği oluşturuldu. Burnun şekli, eğriliği düzeltildi ve bundan sonraki aşamada yüzün derisini değiştirmekte kullanacağımız yeni deriyi elde etmek için konulması gereken silikon aparatlar boyun ve yüz bölgesine yerleştirildi. Önümüzdeki 1,5 aylık süreçte, bu doku genişletme dediğimiz işlemi yapacağız üç günlük aralarla. İnşallah 1,5 ay sonra da Befin'in ikinci ameliyata hazır olacağını düşünüyorum."

Büyük değişikliklerin ikinci ameliyatta ortaya çıkacağına işaret eden Mutaf, "Şu anda Berfin'in genel görüntüsünde, aynı zamanda ağız ve göz kapağı fonksiyonlarında, onu rahatlatacak çok büyük değişiklikler olduğunu söyleyebilirim” diye konuştu. 

İskenderun ilçesinde yaşayan 19 yaşındaki Berfin Özek, 15 Ocak'ta Buluttepe Mahallesi'ndeki evine giderken asitli saldırıya uğramış, olayla ilgili Ozan Ç. tutuklanmıştı.

Asidin etkisiyle yüzünün büyük kısmı yanan, sağ gözünü kaybeden, diğer gözünde kısmen görme kaybı olan Özek'in ameliyat masrafları, Sağlık Bakanlığının girişimleri sonucu Muğla'nın Bodrum ilçesindeki özel hastane tarafından karşılanacak. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

ABD'den İran adımı: Ortadoğu'ya bin asker sevkiyatı için talimat

SONRAKİ HABER

İHD Eş Genel Başkanı Eren Keskin’in evine polis baskını

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa