13 Mart 2019 13:38

Sabah'a gazetecilik uyarısı yapan Müzisyen Ahmet Aslan hedef oldu

İktidara yakınlığıyla bilinen Sabah'ın magazin eki, Müzisyen Ahmet Aslan'ı "Gücüne mi gitti Aslan'ım" ifadesiyle manşetine taşıyarak hedef gösterdi.

Sabah'a gazetecilik uyarısı yapan Müzisyen Ahmet Aslan hedef oldu

Fotoğraf: İnanç Yıldız (Evrensel)

Paylaş

Müzisyen Ahmet Aslan’ın, Sabah’ın magazin Yazarı Ömer Karahan’a yaptığı gazetecilik uyarısı kendisine hedef gösterme ve hakaret olarak geri döndü. “Türk” olmadığını söyleyen Aslan bir anda “Aslını inkar etmekle”, “Ülkesini reddetmekle”, “Faşizan tutum göstermekle” suçlandı.

Sabah’ın magazin eki Günaydın’da yazan Ömer Karahan, hakkında “Turkish Kovboy” başlıklı bir “haber” yaptığı Müzisyen Ahmet Aslan’ın kendisine attığı mesajı köşesine taşıdı.

Aslan’ın “Turkish ifadesi yanlış, doğru olabilmesi için kişinin Türk olması lazım. Bir şey yazarken bir gerçek üzerine kurmanız gerekmez mi?” şeklindeki uyarısına inanmak istemediğini söyleyen Karahan, Aslan’ın “Türk” kelimesinden rahatsızlık duyduğunu öne sürdü.

Karahan, Aslan'a "Ülkenizi ret mi ettiniz?" diye sorduğunu buna karşılık "Aslı astarı olmayan bilgilerle, kim tarafından haber yapıyorsunuz? Bravo, devam edin, başarılar" yanıtını aldığını belirtti.

Sabah'ın magazin yazarı, Aslan’ın “faşizan tutum gösterdiğini”, “Nesimi, Aşık Mahzuni Şerif, Neşet Ertaş gibi ozanların bu tutumu görse kemiklerinin sızlayacağını” öne sürdü. (KÜLTÜR SERVİSİ)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Gebze-Halkalı Marmaray hattı açıldığı ilk gün arızalandı

SONRAKİ HABER

Çine Yaşam Platformu kuruluşunu duyurdu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa