02 Mart 2019 22:37

KOÜ Rektörlüğü bildiri dağıtımını engelleyen güvenliği kusurlu bulmadı

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü Metin Göktepe'nin ölüm yıl dönümünde bildiri dağıtan öğrencilere müdahale eden güvenlik görevlilerini kusurlu bulmadı.

KOÜ Rektörlüğü bildiri dağıtımını engelleyen güvenliği kusurlu bulmadı

Kocaeli Üniversitesinde Metin Göktepe'ye dair bildiri dağıtan Emek Gençliği üyelerine özel güvenlik engel olmak istedi (Fotoğraf: Evrensel)

Paylaş

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü, Metin Göktepe'nin katledilişinin 23. yılında İletişim Fakültesinde bildiri dağıtan öğrencilere müdahale eden özel güvenlik görevlilerinin kusurlu olmadığını savundu.

Bildiri dağıtımları engellenen öğrencilerin güvenlik personeli hakkındaki şikayet dilekçesini değerlendiren Rektörlük, "suç niteliğinde herhangi bir davranmışta bulunulmadığını" savundu. Öğrencilerin dilekçesine yazılı olarak verilen cevapta, "güvenlik personellerinin etkili iletişim kuralları ve yetkili oldukları mevzuat konusunda eğitim aldıkları, personelin üniversite içinde huzur ve güven ortamı için mücadele ettiği" ifade edildi.

NE OLMUŞTU?

Metin Göktepe’nin katledilişinin 23. yıl dönümünde, “iktidara biat eden gazetecilik değil gerçeğin peşinde Metin Göktepe gazeteciliği” temalı bildirileri dağıtan gazetecilik öğrencilerine güvenlik görevlileri fiziksel müdehalede bulunmuştu. Güvenlik, yaşananları görüntüleyen Evrensel Muhabiri Okan Başal'ı da engellemeye çalışmıştı.

Olayın ardından bildiri dağıtan öğrenciler, üniversite yönetimine güvenliğin saldırgan tutumu ve haksız müdahalesine dair şikayet dilekçesi vermişlerdi. Üniversite yönetimi ise bildiri dağıtan öğrencilere ve muhabirimize soruşturma açmıştı. (Kocaeli/EVRENSEL)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Erdoğan HDP’yi hedef aldı: Bu ülkede yeriniz yok, yallah Kürdistan'a

SONRAKİ HABER

Binali Yıldırım'dan seçim vaadi: İstanbul'da 24 saat toplu taşıma

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa