02 Mart 2019 17:37

KOÜ Rektörlüğü bildiri dağıtımını engelleyen güvenliği kusurlu bulmadı

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü Metin Göktepe'nin ölüm yıl dönümünde bildiri dağıtan öğrencilere müdahale eden güvenlik görevlilerini kusurlu bulmadı.

Kocaeli Üniversitesinde Metin Göktepe'ye dair bildiri dağıtan Emek Gençliği üyelerine özel güvenlik engel olmak istedi (Fotoğraf: Evrensel)

Paylaş

Kocaeli Üniversitesi Rektörlüğü, Metin Göktepe'nin katledilişinin 23. yılında İletişim Fakültesinde bildiri dağıtan öğrencilere müdahale eden özel güvenlik görevlilerinin kusurlu olmadığını savundu.

Bildiri dağıtımları engellenen öğrencilerin güvenlik personeli hakkındaki şikayet dilekçesini değerlendiren Rektörlük, "suç niteliğinde herhangi bir davranmışta bulunulmadığını" savundu. Öğrencilerin dilekçesine yazılı olarak verilen cevapta, "güvenlik personellerinin etkili iletişim kuralları ve yetkili oldukları mevzuat konusunda eğitim aldıkları, personelin üniversite içinde huzur ve güven ortamı için mücadele ettiği" ifade edildi.

NE OLMUŞTU?

Metin Göktepe’nin katledilişinin 23. yıl dönümünde, “iktidara biat eden gazetecilik değil gerçeğin peşinde Metin Göktepe gazeteciliği” temalı bildirileri dağıtan gazetecilik öğrencilerine güvenlik görevlileri fiziksel müdehalede bulunmuştu. Güvenlik, yaşananları görüntüleyen Evrensel Muhabiri Okan Başal'ı da engellemeye çalışmıştı.

Olayın ardından bildiri dağıtan öğrenciler, üniversite yönetimine güvenliğin saldırgan tutumu ve haksız müdahalesine dair şikayet dilekçesi vermişlerdi. Üniversite yönetimi ise bildiri dağıtan öğrencilere ve muhabirimize soruşturma açmıştı. (Kocaeli/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Erdoğan HDP’yi hedef aldı: Bu ülkede yeriniz yok, yallah Kürdistan'a

SONRAKİ HABER

İran: Kara kutuların başka ülkeye gönderilmesiyle ilgili karar yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...