Kocaeli Üniversitesinde Metin Göktepe bildirisine engelleme

Polislerce öldürülen Evrensel Muhabiri Metin Göktepe'ye dair KOÜ'de bildiri dağıtan Emek Gençliği üyelerine özel güvenlik görevlileri saldırdı.

08 Ocak 2019 15:26
Paylaş

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Umuttepe Kampüsü'ndeki İletişim Fakültesinde, Evrensel Muhabiri Metin Göktepe'nin polislerce katledilmesine ilişkin bildiri dağıtan Emek Gençliği üyelerine özel güvenlik görevlileri engel olmak istedi.

İletişim Fakültesindeki "Basın Şehitleri Köşesi"nin önünde yaşanan olayda, öğrencilere dağıtılan bildirileri toplayan ve bildiri dağıtan gençlere saldırarak ellerindeki bildirileri almaya çalışan özel güvenlik görevlileri, yaşananları görüntüleyen Evrensel Muhabiri Okan Başal'ı da engellemeye çalıştı.

Fakülte öğrencileri, bildiri dağıtımına ve basına müdahale eden özel güvenlik görevlilerini ıslıklar ve yuhalamalarla protesto etti, Emek Gençliği üyelerine destek oldu. Öğrenciler, Evrensel Muhabiri Okan Başal'a ve Emek Gençliği üyelerine fiziksel müdahalede bulunan özel güvenlik görevlilerini engelledi.

İletişim Fakültesi öğrencisi olan Emek Gençliği üyeleri, özel güvenlik görevlilerine "Bu fakültenin duvarlarındaki 'Basın Şehitleri' köşesinde Metin Göktepe var. O'nu anmak ve Metin Göktepe gazeteciliğinin devam ettiğini vurgulamak için, İletişim Fakültesi ögrencilerini bu gazeteciliği birlikte sürdürmeye davet etmek için bu bildiriyi dağıtıyoruz. Bunu engelleyemezsiniz" sözleriyle karşı çıktı.

Emek Gençliği üyeleri, "Metin, gerçeği öğrenmek ve haberini yapmakta ısrarcı olduğu için öldürüldü. Biz İletişim Fakültesi öğrencileri olarak tüm baskılara rağmen gerçekte ısrarcı olmalı ve Metin gibi olmalıyız" denilen bildiriyi, müdahaleye rağmen dağıttı. (Kocaeli/EVRENSEL)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

ŞPO: Rant için kentlerimizi yağlamaktan vazgeçin

SONRAKİ HABER

Okulda öğretmene silahlı saldırı: Öğrenci gözaltına alındı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...