30 Ocak 2019 07:31

"Kılıçdaroğlu, Kaftancıoğlu'nun istifasını istiyor" iddiası

CHP'de Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifasını geri çeken İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'dan görevi bırakmasını isteyeceği öne sürülüyor.

Fotoğraf: İbrahim Maşe/DHA

Paylaş

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun istifasını istediği öne sürüldü. İki ismin, bugün CHP Genel Merkezi'nde bir görüşme gerçekleştireceği ileri sürüldü. Kaftancıoğlu, Parti Meclisi (PM) toplantısı esnasında istifa etmiş daha sonra istifasını geri çekmişti.

Cumhuriyet'ten Mahmut Lıcalı'nın haberine göre gelecek PM toplantısında geri kalan adayların tamamının belirlenmesi hedeflenirken, bazı üyelerin salt çoğunluğu taşımadığı gerekçesiyle itiraz ettiği Kadıköy adayının da tekrar oylanmasının gündemde olduğu belirtiliyor.

Bu kapsamda İstanbul’un Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon ve İzmir Bayraklı Belediye Başkan Adayı Cevat Durak’ın tekrar PM’ye getirileceği kaydediliyor. Son PM toplantısında geri çekilen İstanbul’un ilçelerinden Şişli ve Silivri, İzmir’in ilçelerinden Buca ve Bayraklı adayları tekrar ele alınacak.

PM’de geri çekilen Muğla’nın Bodrum ve Antalya’nın Akseki ilçelerinin de gündeme geleceği ifade ediliyor.

Geri çekilen ilçelerin yanı sıra İstanbul’un Beyoğlu, Küçükçekmece, Maltepe adaylarının da belirlenmesi bekleniyor.

KAFTANCIOĞLU TARTIŞMASI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kritik PM toplantısı esnasında istifasını açıklayan, daha sonra istifasını geri çeken İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun da görevden alınması talimatı verdiği iddia edildi. Kılıçdaroğlu'nun bugün Kaftancıoğlu ile genel merkez binasında görüşeceği belirtiliyor. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Ankara'da sobadan çıkan yangında, 7'si çocuk 9 kişi dumandan etkilendi

SONRAKİ HABER

Rize Güneysu'da hukuksuz HES inşaatı tam gaz devam ediyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...