01 Ocak 2019 20:01

Almanya'da aşırı sağcı saldırgan aracını mültecilerin üzerine sürdü

Almanya'da aşırı sağcı olduğu belirtilen bir sürücü 2 farklı noktada aracını mültecilerin üzerine sürdü, 4 kişi yaralandı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Almanya'nın Bottrop şehrinde aşırı sağcı 50 yaşındaki bir sürücü, aracını mültecilerin üzerine sürdü, 4 kişinin ağır yaralanmasına neden oldu. Saldırgan 2 farklı noktada daha benzeri saldırı yaptı; ancak insanlar kaçarak kurtuldu.

Edinilen bilgiye göre 50 yaşındaki saldırgan, yılbaşına saatler kala, önce Bottrop şehrinde kaldırımda yürüyen bir kişinin üzerine aracını sürdü ancak adam kaçınca bu kez aynı bölgede daha kalabalık bir caddeye girdi ve kaldırımdaki sığınmacıları hedef alarak aralarına daldı. Saldırıda Afgan ve Suriye uyruklu olduğu tespit edilen, 4 kişi ağır yaralandı. Sürücü olay yerinden kaçarken; yaralılar hastaneye kaldırıldı.

ESSEN'DE DE ARACINI İNSANLARIN ÜZERİNE SÜRDÜ

Komşu şehir olan Essen'e kaçan sürücü, burada da otobüs durağında bekleyenlerin üzerine aracını sürdü. İnsanlar kaçınca, sürücü de uzaklaştı ancak polis, saldırganı yakaladı.

Almanya polisi, "Soruşturma makamları, sürücünün 'yabancı düşmanlığı' tutumundan kaynaklanabilecek bir saldırıda bulunduğunu düşünüyorlar" diye açıklama yaptı.

Saldırganın yabancı düşmanı ifadeler kullandığı belirtildi. Polis, şüphelinin "akıl sağlığının yerinde olmadığına dair işaretler olduğunu" ifade etti. (DIŞ HABERLER)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Suyu bul, sudan sana zarar gelmez!

SONRAKİ HABER

Annelere ücretsiz ulaşım Sayıştay onayını bekliyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...