03 Aralık 2018 18:56

Sibel Çelik cinayeti sanığı hala tutuksuz yargılanıyor

Cinsel saldırıya uğradıktan sonra bıçaklanarak öldürülen ve ardından cansız bedeni yakılan Sibel Çelik'in davasında karar yine ertelendi.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

İzmir Buca'da cinsel saldırıya uğradıktan sonra bıçaklanarak öldürülen ve ardından cansız bedeni yakılan Sibel Çelik'in dava duruşması görüldü.

AA'nın haberine göre, İzmir 5. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuksuz yargılanan sanık Selman Y., taraf avukatları ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İzmir İl Müdürlüğü vekili Müjgan Bilgen Özen katıldı. 

Müşteki avukatı, eksikliklerin giderilmesini ve sanık Selman Y.'nin tutuklanmasını talep ettiklerini söyledi. 

Sanık Selman Y., yaklaşık 10 gün önce Alman makamlarının babasını aradığını belirterek, "Davayla ilgili sorular sormuşlar. Öğrendiğime göre diğer sanık olan abim Halil Almanya'da yakalanmış." dedi. Sanık avukatı, tutuklama yönündeki taleplerin reddine karar verilmesini talep etti. 

Mahkeme heyeti, sanık Halil Y.'nin, hakkında çıkartılan kırmızı bültenin sonucuna göre yurt dışından Türkiye'ye getirilmesinin beklenmesine karar vererek duruşmayı erteledi. 

NE OLMUŞTU?

İzmir'in Buca ilçesinde 12 Temmuz 2016'da 3 katlı binanın zemin katındaki yangının söndürülmesinin ardından Sibel Çelik'in cesedi bulunmuş, adli tıp incelemesi sonucu Çelik'in tecavüze uğradığı ve cesedinin yakılmadan önce bıçaklandığı tespit edilmişti.

Olayın ardından kayıplara karışan Çelik'in nişanlısı Halil Y'nin yakalanması için çalışma başlatılmış, tutuklanan kardeşi Selman Y. tahliye edilmişti. (HABERMERKEZİ)

 

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Milli Savunma Bakanlığı'ndan Menbic'e operasyon açıklaması

SONRAKİ HABER

Tarım işçilerini taşıyan midibüs devrildi: 11 yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa