11 Ekim 2017 17:21

Sibel Çelik'in duruşmasında yine karar çıkmadı

Cinsel saldırıya uğradıktan sonra bıçaklanarak öldürülen ve ardından cansız bedeni yakılan Sibel Çelik'in davasında yine karar çıkmadı.

Sibel Çelik'in duruşmasında yine karar çıkmadı

Paylaş

Cinsel saldırıya uğradıktan sonra bıçaklanarak öldürülen ve ardından cansız bedeni yakılan Sibel Çelik'in davasının bugünkü duruşmasında da karar çıkmadı. 

İzmir’in Buca ilçesinde 12 Temmuz 2016’da 3 katlı binanın zemin katında çıkan yangın söndürüldükten sonra yapılan incelemede bir kadın cenazesi bulunmuş, yapılan Adli Tıp incelemesi sonucunda Sibel Çelik olduğu belirlenen kadının, önce cinsel saldırıya uğradığı ardından da cesedinin yakılmadan önce bıçaklandığı tespit edilmişti. 

Yürütülen soruşturmada zanlılardan birinin Sibel’in erkek arkadaşı Halil Yılmaz ile ağabeyi Selman Yılmaz olduğu öğrenilmişti. Selman, olayın ardından tutuklanırken Halil ise bir yıldır yakalanamadı. Her iki kardeş, “Tasarlayarak öldürmek" suçundan müebbet hapis istemiyle yargılanıyor.

İzmir 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın bugün yapılan üçüncü duruşmasına tutuklu sanık Salman Yılmaz, Sibel Çelik'in annesi Cemile Çelik, babası Süleyman Çelik, tarafların avukatları, Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu Temsilcisi Sanem Deniz Kural, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı Müjgan Bilgen Özen katıldı.

Duruşmada Sibel Çelik'in ailesinin avukatı Sibel Önder, tutuklu sanığın Selman Yılmaz'ın ifadelerinin birbirleri ile çeliştiğini baz kayıtlarına göre aynı evde olduğunun sabit olduğunu ve Halil Yılmazla birbirlerini aradıklarına dair bir kayıtın olmadığını ifade etti. Tanık ifadelerinin çelişkileri ortaya koyduğunu ekleyen Önder, Selman'ın Sibel Çelik'in evinde olduğunu belirtti.

Tutuklu sanık Selman Yılmaz da olayla ilgisinin olmadığını ve Sibel Çelik'in tanımadığını iddia etti. Yılmaz, yangını sonradan öğrendiğini ve olayın yaşandığı saatlerde telefonunun kapalı olduğunu dile getirdi. Selman Yılmaz'ın avukatı da raporları incelemek için süre istedi ve Yılmaz'ın olay sonrasında konuştuğu kişilerin tanık olarak dinlemesini talep etti.  

Mahkeme heyeti, Selman Yılmaz'ın tutukluluğunu devamına karar vererek Adli Tıp raporunun beklenmesi, baz istasyonu raporlarının ayrıntı olarak düzenlenmesi ve eksik tanıkların dinlenmesi için duruşmayı  6 Aralık tarihine erteledi. 

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu da duruşma sonrası açıklama yaparak davanın takipçisi olacaklarını vurguladılar. (İzmir/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Dilek Mamalı davası: 'Ölümle tehdit ediliyordu, ayrılamadı'

SONRAKİ HABER

İran'da 2018 yılında 66 binden fazla kamu emekçisi işten atıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa