03 Aralık 2018 09:56

Şırnak'ta 22 yıl CHP il başkanlığı yapan Uğur 120 kişiyle AKP'ye geçti

Şırnak'ta 22 yıl CHP il başkanlığı yapan Mehmet Uğur, 24 Haziran seçimlerinden sonra partiden istifa eden 120 kişiyle birlikte AKP'ye geçti.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şırnak eski il başkanı Mehmet Uğur, 22 yıl il başkanlığı yaptığı partisinden istifa ederek o dönemki yönetim kurulu üyeleriyle birlikte AKP'ye geçti.

AKP Şırnak İl Başkanlığı'nda düzenlenen törene Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik, AKP İl Başkanı İbrahim Halil Erkan, belediye başkan adayı Mehmet Yarka ve partililer katıldı. AKP'ye geçen Uğur’a parti rozetini, İl Başkanı ibrahim Halil Erkan taktı.

Törende konuşan Uğur, "Bütün ömrüm Cumhuriyet Halk Partisi’nde geçti. 22 yıl CHP Şırnak İl Başkanlığı yaptım. Bir vesileyle CHP Şırnak milletvekilliği adaylığı bana verilmeyince, hiç tanımadığımız bir arkadaş gösterildi. Seçimden sonra, 26 Haziran'da partiden istifa ettim. İl yönetimi, merkez yönetimi, ilçe yönetimi ve yönetim kurulu olduğu gibi kurultay delegeliğinden istifa ettik. Bugünden itibaren bütün arkadaşlarımla birlikte, Ak Partiliyiz ve Ak Parti’ye çalışacağız. Şırnak Belediye Başkanlığını da alacağız. Biz 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçiminden üç gün sonra CHP’den 120 kişi istifa ettik. Eski il yönetim kurulu, merkez ilçe kurulu ve ilçe başkanı yakında AK Parti’ye geçecek. Bundan sonra yerimiz burasıdır. Yuvamız burası olacak" dedi.

AKP İl Başkanı İbrahim Halil Erkan ise "Şırnaklı bir siyaset adamı olan, Şırnaklı bir değer olan, sadece siyasetçi vasfıyla değil, aynı zamanda da bir aile büyüğümüz olan Mehmet Uğur beyi de bugün bizim partimizin içinde görmekten de ayrı bir mutluluk duyuyoruz" diye konuştu. (Şırnak/DHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

İDO: Sefer devam etmesi kararımız sadece bir ertelemedir

SONRAKİ HABER

Pompalı tüfekle öldürmeye teşebbüs eden erkeğe önce ceza sonra tahliye verildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa