28 Ekim 2018 19:58

'Sağlıkta Şiddet Yasası çıkarılsın' talebiyle nöbet tutuyor

Muğla'da aile hekimliği yapan Dr. Fikret Kurt, 'Sağlıkta Şiddet Yasası'nın çıkarılması talebiyle her gün 2 saat nöbet tutuyor.

Fotoğraf: Cavit Akgün/DHA

Paylaş

Muğla Menteşe'nin kırsal mahallesi Yerkesik'teki 12 No'lu Aile Sağlığı Merkezi'nde görevli aile hekimi Dr. Fikret Kurt, 2 Ekim'de, İstanbul Bahçelievler'deki özel bir hastanede görev yapan Psikiyatri Uzmanı Dr. Fikret Hacıosman'ın hastası tarafından öldürülmesini günlerdir protesto ediyor.

Cinayetin ertesi gününden itibaren Menteşe Sınırsızlık Meydanı'nda her gün saat 18.00 ile 20.00 arasında 'Sağlıkta Şiddete Hayır' nöbeti tutan Dr. Fikret Kurt, tek amacının 'Sağlıkta Şiddet Yasası'nın bir an önce çıkartılması olduğunu belirtti.

Eylem sırasında Kurt'un meydana yerleştirdiği 'Sayın vekillerim, çıkartın artık şu yasayı, yorulduk', 'İsyan ediyoruz, sağlıkta şiddete son', 'Yeter artık öldürmeyin' yazılı dövizler dikkat çekiyor.

Üzerindeki Muğla ağzıyla 'yetivesin gari' yazılmış tişörtle dikkat çeken Dr. Kurt, "10 yıldır çok fazla şehidimiz ve yaralananımız oldu. Birçoğumuz fiziksel şiddete maruz kalıyor. Sadece fiziksel şiddeti sayıyoruz, ama sözel şiddeti saymıyoruz. Artık canımıza tak etti. Nöbet kararımda Dr. Fikret Karaosman'ın öldürülmesi etkili oldu. Sendika, oda, başka bir şey olmadan bireysel eylem kararı aldım. Eylemime başladığım günden bu yana herkes bana destek oluyor. Havalar soğudu, evime uğrayamıyorum. Ancak sağlıkta şiddet yasası çıkıncaya kadar eylemime devam edeceğim" dedi. (Muğla/DHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Erdoğan, Kılıçdaroğlu ve Bahçeli'den 29 Ekim mesajları

SONRAKİ HABER

Gebze'de Evrensel ile dayanışma etkinliği düzenlendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa