15 Ekim 2018 23:04

CNN: Suudi Arabistan, Kaşıkçı’nın öldüğünü kabul etmeye hazırlanıyor

ABD merkezli CNN televizyonu, Suudi Arabistan’ın gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldüğünü kabul etmeye hazırlandığını duyurdu.

Fotoğraf: Onur Çoban/AA

Paylaş

ABD merkezli CNN televizyonu, iki kaynağına dayandırdığı haberinde Suudi Arabistan’ın gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldüğünü kabul etmeye hazırlandığını aktardı.

Habere göre Suudi Arabistan, Kaşıkçı’nın Türkiye’den kaçırılırken işlerin ters gitmesi sonucu hayatını kaybettiğini belirten bir rapor hazırlıyor. CNN'e konuşan kaynaklardan biri, raporda operasyonun Suudi hükümetinin haberi olmadan "birilerinin" inisiyatifiyle gerçekleştiğinin altının çizileceğini dile getirdi. Kaynağa göre raporda, sorumluların cezalandırılacağı bilgisine de yer verilecek.

Bir diğer kaynak ise raporun tamamlanmadığını ancak içeriğinin değişebileceğini kaydetti.

Gazeteci Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim'de evlilik için ihtiyaç duyduğu belgeleri almak amacıyla Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'na girmiş ve bu tarhiten sonra kendisinden haber alınamamıştı.

Suudi yetkililer Kaşıkçı'nın konsolosluktan ayrıldığını öne sürerken, Türk yetkililer Kaşıkçı'nın konsoloslukta öldürüldüğünü söylemişti. Türk Arap Medya Derneği Başkanı Turan Kışlakçı da "Bize ulaşan bilgi, öldürüldüğü yönünde. Bu kesinleşti" demişti ve Kaşıkçı'nın konsoloslukta barbarca öldürüldüğünü aktarmıştı.

Türkiyeli ve Suudi Arabistanlı yetkililerden oluşan bir heyet, bugün Kaşıkçı’nın bir daha çıkmadığı Levent’teki konsolosluğa giderek arama yapmıştı. (DIŞ HABERLER)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Deizm Derneği kuruldu: 'Dünyayı Deistirelim!'

SONRAKİ HABER

Direnişteki SF Tekstil işçilerine EMEP'li kadınlardan ziyaret

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa