30 Eylül 2018 13:05

Trump: Kim Jong-un ile birbirimize aşık olduk

Donald Trump, Kim Jong-un için 'Bana güzel mektuplar yazdı. Ve onlar harika mektuplar. Biz aşık olduk' ifadelerini kullandı.

Fotoğraflar: Flickr, Wikimedia Commons ve Pixabay. Kolaj: Evrensel

Paylaş

ABD Başkanı Donald Trump, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile 'birbirlerine aşık olduklarını' söyledi. Trump, Kim ile Singapur'daki buluşması hakkında "İleri geri gittik, dönüp dolaştık ve aynı noktaya döndük ve sonra birbirimize aşık olduk" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, Singapur zirvesi sırasında Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile birbirlerine aşık olduklarını söyledi. Batı Virginia’da düzenlenen etkinlikte destekçilerine hitap eden Trump, “Ondan hoşlanıyorum, benden hoşlanıyor. Sanırım sorun değil. Bunu söylememe izin var mı? Acımasızdım ama o da öyleydi. Biz dönüp dolaşıp aynı noktaya döndük ve sonra birbirimize aşık olduk. Bana güzel mektuplar yazdı. Ve onlar harika mektuplar. Biz aşık olduk” ifadelerini kullandı.

​Kuzey Kore’nin, seleflerinin telefonlarına bile yanıt vermediğini vurgulayan Trump “Onlar (önceki ABD başkanları) telefon açtığında, onlar (Kuzey Kore) bunu yapmamalarını talep ediyordu” diye konuştu.

Trump ayrıca Obama’nın kendisine görevi devrettiğinde, tek büyük sorunun Kuzey Kore olduğunu söylediğini de kaydederek, “O, Kuzey Kore ile savaş eşiğindeydi. Ama neyse ki süresi bitti” ifadelerini kullandı.

Trump, daha önce de Kim Jong-un ile aralarında ‘iyi kimyanın’ olduğunu söylemişti. Trump ve Kim’in bir araya geldiği tarihin ilk ABD-Kuzey Kore zirvesi, 12 Haziran’da Singapur’da gerçekleşmişti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Bahçeli'ye göre ekonomide 'bahar havası' çok yakın

SONRAKİ HABER

Mersin'de Evrensel'in 25. yılı dayanışma etkinliğiyle kutlandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa