12 Eylül 2018 09:37

'Sarallar' ile bağlantılı suç örgütüne operasyonda 15 kişi tutuklandı

İstanbul, Trabzon, Çorum ve Muğla'da 'Sarallar' olarak tanınan suç örgütüne dönük operasyonlarda gözaltına alınan 15 kişi tutuklandı.

Fotoğraf: DHA

Paylaş

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube ekiplerinin 'Sarallar' olarak bilinen suç örgütüyle bağlantılı bir gruba yönelik operasyonu sonrası gözaltına alınan 15 kişi tutuklandı.

Organize Suçlarla Mücadele Şube ekiplerine şüphelilerle ilgili aralarında sanayici ve patronların bulunduğu 10 kişinin şikayetçi olduğu öğrenildi. Polis ekipleri şüphelilerin 6 farklı suç eylemlerini tespit etti.

2 MİLYON LİRAYA KADAR SENET İMZALATIYORLAR

Polis ekipleri şüphelilerin, iddiaya göre İstanbul Şişli ve Beylikdüzü, Muğla merkez ve Bodrum'da yasa dışı kumar oynatarak verdikleri borç paralara karşılık 200 bin liradan 2 milyon liraya kadar senetleri zorla imzalattıkları, ödemesi geciken ve ödeme tarihi geçmiş borçları kendi kendilerine en az 500 bin lira yükselterek zorla tahsilat yaptıklarını ileri sürdü.

PARALAR GECE KULUBÜ, RESTORAN VE YATA   

Şüphelilerin elde ettikleri paralarla Bodrum'da gece kulübü ve restoran açarak lüks yaşam sürdüğü, cip ile yat satın aldıkları polis ekipleri tarafından tespit edildi.

CİPTE KALAŞNİKOF BULUNMUŞTU

Şüphelilerin adreslerinde ve araçlarında yapılan aramalarda, biri kalaşnikof tüfek olmak üzere 5 silah, silahlara ait 89 mermi, farklı kişilere ait 128 kredi kartı ve banka kartı ile 89 hesap cüzdanı ele geçirilmişti. Öte yandan baskın sırasında bir cipteki gizli bölmede kalaşnikof tüfek ele geçirilmişti.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin şüphelilerin adreslerine yaptığı baskınlar polis kameraları tarafından görüntülendi. Polis ekiplerinin yaptığı aramalarda şüphelilere ait silahları bulması görüntülere yansıdı. Ekiplerin bir işyerinde yaptığı aramalarda farklı kişilere ait 128 kredi kartı ve banka kartını bir kartlıkta bulmaları görüntülendi. (İstanbul/DHA)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

İslamabad’da keşfedilen plastik yiyen mantar çöp krizini çözebilir

SONRAKİ HABER

Antalya açıklarında 5,2 büyüklüğünde deprem

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...