08 Eylül 2018 08:27
Son Güncellenme Tarihi: 08 Eylül 2018 14:38

Twitter, web için yeni tasarımını test etmeye başladı

Twitter, web kullanıcıları için yeni bir tasarımı test etmeye başladı. Yeni tasarımda TT listesi 5 başlıkla sınırlanmış ve geri plana itilmiş.

Twitter'ın yeni tasarımının ekran görüntüsü

Paylaş

Twitter’ın güncellenmiş web versiyonu, az sayıda Twitter kullanıcısına açıldı. Yeni tasarıma erişim sağlayan kullanıcılar, güncel versiyon üzerinden Twitter’ın 'Yer işaretleri' özelliğine erişebiliyor.Yenilenen tasarımın test sürümüne dahil edilen kullanıcılar, gece modu ve veri tasarrufu gibi özellikleri de test edebilir.

Gece modu özelliği bir yıl önce kullanıcılara açılmıştı. Ancak bu eski özelliklerin yeni dokunuşlara sahip olduğunu görmek mümkün. Gece Modu özelliği bir açma kapama tuşuna kavuşurken, Veri Tasarrufu da ayarlar menüsünde önünüze çıkan bir seçenek olmaktan çıkarak açma kapama tuşuyla işleri kolaylaştırıyor.

TT LİSTESİNDE BAŞLIK SAYISI AZALMIŞ, YERİ DEĞİŞMİŞ

Yeni tasarımda en dikkat çekici özelliklerden biri de Gündemdekiler (Trending Topics) kısmında yapılmış. TT listesi olarak bilinen bu kısım, "Kimi Takip Etmeli" kısmının altına taşınmış ve eski tasarımda olduğu gibi bir seferde 10 değil 5 başlık gösteriyor.

“Yeni Tweet Oluştur” ekranı da tasarım değişikliğine gidilen alanlar arasında yer alırken Tweetlerin yazıldığı alanda artık "Konum" seçeneği yer almıyor.

Twitter, şu anda bu tasarımın kaç kullanıcıda aktif olduğunu söylemeyi tercih etmezken ne zaman daha geniş kitlelere açılacağını açıklamadı. Evrenselgzt hesabının test kullanıcıları kapsamında yer alması sayesinde yeni tasarımı inceleme fırsatı bulduğumuzu da not edelim. (MEDYA SERVİSİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Amerika Açık tek erkeklerde Del Potro-Djokovic finali

SONRAKİ HABER

Japonya'da karantinaya alınan gemideki 2 kişi koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...