04 Eylül 2018 16:31

AKP, yerel seçimde MHP ile ittifaka yeşil ışık yaktı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin yerel seçimde ittifak çağrısına AKP’den de olumlu sinyal geldi. 

AKP, yerel seçimde MHP ile ittifaka yeşil ışık yaktı

Fotoğraf: DHA

Paylaş

AKP’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, partisinin yerel seçim stratejisiyle ilgili açıklamalarda bulundu. 

Özhaseki, “Millet de bu ittifakı sevdi. Şimdi bunu yerel seçimlerde devam etmesi kadar normal bir şey olamaz" dedi.

CNN Türk canlı yayınında konuşan Özhaseki, "Adaylarımızda bir birinci derecede ahlaklı erdemli ve tevazu sahibi olmasını arayacağız. Tevazu sahibi değilse böyle bir adamın belediye başkanlığında işi yok" dedi.

"Biraz da para yönetimini insan yönetimini bilmeli, zaman ve mekan yönetimini bilmeli. İşin ehli olmalı, çalışkan biri olmalı. Liyakatli olmalı. Strateji anketlerle belirlenebilir" ifadesini kullanan Özhaseki, "Yerel seçimde MHP ile ittifak yapılacak mı?" sorusuna da şu yanıtı verdi:

"Cumhur ittifakı diyerek biz MHP ile birlikte olduk. Türkiye zor bir dönemden geçerken biz MHP ile ittifak yaptık. Millet de bu ittifakı sevdi. Şimdi bunu yerel seçimlerde devam etmesi kadar normal bir şey olamaz. Nasıl anlaşılacağı o kadar zor ki. Bunun hem bizim hem de MHP'nin kendi içinde tartışması gereken bir konu. Biz sanki hiç ittifak yokmuş gibi çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlerleyen dönemde sayın Cumhurbaşkanımız da görüşünü söyler." (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Serada üretilen ejder meyveleri 15 liraya kadar alıcı buluyor

SONRAKİ HABER

Ekrem İmamoğlu’dan belediyenin veri tabanını inceleme talimatı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa