ABD'li Senatör, Brunson konusunda Türkiye Büyükelçisi ile görüştü

Fotoğraf: Wikimedia Commons

ABD'li Senatör, Brunson konusunda Türkiye Büyükelçisi ile görüştü

Güney Carolina Senatörü Lindsey Graham, rahip Brunson konusunda Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç ile görüştü.

Güney Carolina Senatörü Lindsey Graham ile Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç, ABD'li rahip Andrew Brunson konusunda görüşme gerçeklelştirdi.

Senatör Graham ile Büyükelçi Kılıç, görüşmeye ilişkin sosyal medya hesapları üzerinden açıklamalar yaptı.

Graham paylaşımında, "Bugün Türkiye Büyükelçisi ile Pastör Brunson ve diğer konular hakkında samimi ve verimli bir toplantı gerçekleştirdim." ifadesini kullandı.

Graham'in sosyal medya paylaşımının hemen ardından Büyükelçi Kılıç da Twitter hesabından bir açıklama yaptı. Kılıç açıklamasında, "İkili ilişkiler üzerine Senatör Graham ile yapıcı ve samimi bir görüşme gerçekleştirdik. Ortak ajandamız üzerine temel konularla ilgili görüşlerimizi paylaştık. Yapıcı bir diyalog için diplomatik kanalların açık olmasının önemi üzerinde mutabık kaldık" bilgisini aktardı.

Graham hafta sonunda Amerikan televizyon kanalı Fox TV'de yaptığı açıklamalarda "Türkiye ile ilişkilerin tamir edilmesi çağrısında" bulunmuştu.

Büyükelçi Kılıç, ayrıca pazartesi günü Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile Beyaz Saray'da bir görüşme yapmıştı.(Washington/AA)

Son Düzenlenme Tarihi: 16 Ağustos 2018 20:58
www.evrensel.net