13 Ağustos 2018 20:35
Son Güncellenme Tarihi: 13 Ağustos 2018 20:39

Alaattin Çakıcı ile bağlantılı olduğu iddia edilen 17 kişi gözaltında

Sincan Kapalı Cezaevi'nde nakledilen suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı ile bağlantılı olduğu iddia edilen 17 kişi gözaltına alındı.

Alaattin Çakıcı ile bağlantılı olduğu iddia edilen 17 kişi gözaltında

Fotoğraf: DHA

Paylaş

Kırıkkale’nin Keskin ilçesindeki T Tipi Kapalı Cezaevi'nden bu sabah Sincan Kapalı Cezaevi'ne nakledilen suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı ile bağlantılı kişilere operasyon yapıldı. Operasyonda, aralarında Çakıcı’nın avukatının da olduğu 17 kişi gözaltına alındı.

Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekili Ender Coşkun'un yürüttüğü soruşturma kapsamında, 'suç işlemek amacıyla örgüt kurmak' suçundan hapis yatmakta olan Alaattin Çakıcı'yla bağlantılı kişilere yönelik operasyon başlatıldı.

Ankara Emniyeti Organize Suçlarla Mücadele ekipleri, savcılık talimatı üzerine Kırıkkale ve Ankara'da çok sayıda adrese baskın yaptı. Operasyon kapsamında Çakıcı'nın avukatının da aralarında bulunduğu 17 kişi gözaltına alındı.

Çakıcı'nın bağlantılı olduğu söylenen kişilerin, Kırıkkale'de ev tuttukları, burada iş adamı ve esnafa baskı uygulayarak haraç topladıkları iddialarına da yer verildi.

SİNCAN'A NAKLEDİLMİŞTİ

Kırıkkale'nin Keskin İlçesinde T Tipi Kapalı Cezaevinde hükümlü bulunan ve Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinde hazırlanan süresiz sağlık raporuyla gündeme gelen Alaattin Çakıcı bu sabah 05.00 sıralarında Sincan Kapalı Cezaevine nakledilmişti. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

Tekirdağ'da 6 yaşındaki çocuğu taciz iddiasına tutuklama

SONRAKİ HABER

Kanguru faresi görüntülendi haberleri gerçeği yansıtmıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa