19 Temmuz 2018 04:18

Feray Şahin için adalet

Polis kurşunuyla öldürülen Feray Şahin’in bugün görülecek davası öncesi ailesi “Başka Feray’lar ölmesin diye adalet istiyoruz” diyor.

Feray Şahin

Paylaş

Mersin’de Üniversite Son Sınıf Öğrencisi Feray Şahin’i kasten öldürmekten tutuklu yargılanan katil zanlısı polis Fatih Burak Aykul’un yargılanmasına bugün Mersin 5. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek. Cinayeti büyük ölçüde aydınlatan rapor geçtiğimiz ay İstanbul Adli Tıp Kurumundan mahkemeye ulaştı. Mahkeme savcısının izinde olması ve bazı eksiklerin giderilmesi için mahkeme heyeti duruşmayı 19 Temmuz’a ertelemişti. Haziran ayında yapılan duruşmada Feray Şahin’in Avukatı Özgür Akdağ, gelen son rapor ile sanığın, davanın başından beri yalan söylediğinin, delilleri kararttığının raporla bir kez daha kanıtlandığını, uzaktan atış ile Feray’ın öldürüldüğünün belirlendiğini söyleyerek, “Rapor bizim daha önceki savunmalarımızı destekler mahiyettedir. Söz konusu atışın uzak mesafeden atış olduğu raporla belirtilmektedir. Bu da sanığın silahı kurtarmak için hareket ettiği yönündeki savunmasını çürütmektedir. Ayrıca Feray’ın yapılan tırnak arası incelemesinde sanığa ait DNA bulunduğu belirtilmiştir. Sanığın savunmalarında maktule ile herhangi bir fiziki temastan bahsedilmediği halde tırnak arasında DNA bulunması savunmasını çürütmüştür. Bu da Feray’ın direndiğini göstermektedir” dedi.

AVUKATLAR: AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALI

Feray Şahin’in avukatlarından Okan Şahin de sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını, tutukluluk halinin devamını talep etti. Feray’ın diğer avukatları da sanığın hem cinsel saldırı suçundan, hem de adam öldürme suçlarından en ağır şekilde cezalandırılmasını ve tutukluluk halinin devamına karar verilmesini talep etmişlerdi. Aykul’un avukatı ise aleyhte olan hususları kabul etmediklerini ifade ettikten sonra, mahkeme heyeti sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı 19 Temmuz’a ertelemişti.

‘BAŞKA FERAY’LAR ÖLMESİN’

Feray Şahin’in babası Gazeteci Bekir Şahin ve annesi Aysel Şahin de ‘adalet’ istedi. Şahin ailesi, verilecek cezanın örnek bir ceza olmasını ve başka Feray’ların ölmemesi için sanığa ağırlaştırılmış müebbet hapis verilmesini istediklerini söyledi.

NE OLMUŞTU?

Mersin’in merkez Mezitli ilçesinde 19 Eylül’de Üniversite Son Sınıf Öğrencisi Feray Şahin, evinde silahla vurularak hayatını kaybetmiş, olay yerine giden polis ekiplerince katil zanlısı Polis Memuru Fatih Burak A, sevk edildiği mahkemece tutuklanmıştı. Katil zanlısı tutuklu yargılanıyor. Öte yandan İstanbul Adli Tıp Kurumundan da olayla ilgili gelen raporda üniversite öğrencisi Feray’ın cinayete kurban gittiği kesinleşti. Tutuklu yargılanan polis memuru genç kızı uzaktan vurduğu ortaya çıktı. (İstanbul/EVRENSEL)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

İstanbul'da aralıklarla etkili olan sağanak hayatı olumsuz etkiledi

SONRAKİ HABER

Trump-Erdoğan basın toplantısı: Türkiye'nin S400 alımı bizim için zorluklar çıkarıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa