09 Temmuz 2018 14:50

‘Arin bebeğe cezaevinde yanlış ilaçlar verildi’ iddiası

Annesi Esma Yılmaz ile Urfa Cezaevi’nde tutulan astım hastası Arin bebeğe yanlış ilaç verildiği iddia edildi.

Fotoğraf: MA

Paylaş

Urfa Cezaevi’nde bir yaşındaki bebeği Arin ile kalan Esma Yılmaz’ın denetimli serbestlik başvurusu reddedilirken, doktorlar astım hastası olan Arin’in 6 ay hastanede tedavi edilmesi gerektiğini söyledi. Çocuğunun sağlık durumunun giderek ciddileştiğini belirten Arin bebeğin babası Mihdi Yılmaz, kızına farklı ilaç verildiğini söyledi.

Urfa 2 No’lu T Tipi Kapalı Cezaevi’nde kalan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Ömerli eski ilçe Eş Başkanı Esma Yılmaz’ın astım hastası 1 yaşındaki bebeği Arin’in cezaevi koşullarında kalmaması için denetimli serbestlik istemiyle başvurduğu Mardin İnfaz Hakimliği’nden ret yanıtı geldi. MA’dan Berivan Altan’a konuşan Esma Yılmaz’ın eşi Mihdi Yılmaz, doktorların Arin bebeğin bir an önce tedavi edilmesi için rapor verdiğini söyledi. Cezaevinden hastaneye götürülen kızı Arin için doktorların dışarıda, hastane gözetiminde 6 ay tedavi edilmesi gerektiğinin söylediğini belirten Yılmaz, “Eşim çocuğun tedavi edilmesi için dışarı çıkarılmasını istiyor ama çocuğum emzirme aşamasında, annesiz nasıl tedavi edeceğiz?” dedi.

‘ARİN’İN DURUMU İYİCE KÖTÜLEŞİYOR’

Arin’in durumunun giderek kötüleştiğini şimdi de bronşit olduğunu ifade eden Yılmaz, çocuğuna yanlış ilaçların verildiğini belirterek şunları söyledi:

“Ona verdikleri ilaçlar farklı. Eşim ilaçları verdikten sonra kızımın daha da kötü olduğunu ve kendinden geçtiğini söylüyor. Eşim, kızım Arin’in hastalandığı için revire götürdüğünü ve ateşinin 39,5 olduğunu söyledi. Ancak, doktor, kızıma eliyle dokunarak, ‘havalar sıcaktır’ deyip koğuşa geri göndermiş. Kızıma verilen ilaçların isimlerini dışarıda doktorlara sordum. Hastalığını söyledim, doktorlar, ‘bu ilaçlar, bu hastalığın ilaçları değil’ dedi.” (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Spor Toto Süper Lig'de fikstür belirlendi; ilk yarının derbi programı

SONRAKİ HABER

Saadet öğretmen intihardan önce 'öğrencilerin önünde bana yumruk attılar' demiş

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa