07 Temmuz 2018 10:41

Haber siteleri KHK'yi bekleyemedi, olmayan ihraç listesini yayınladı!

Pek çok haber sitesi 'KHK yayınlandı, ihraçlar var' diye haber yaptı. Ancak yayımlanan son KHK'de ihraç listesi yer almadı.

Haber siteleri KHK'yi bekleyemedi, olmayan ihraç listesini yayınladı!

Fotoğraf: Evrensel

Paylaş

Resmi Gazete’de yayımlanan son KHK’de, Başbakan Binali Yıldırım'ın duyurduğu ihraç listesi yer almadı. Ancak pek çok haber sitesi “KHK yayınlandı, ihraçlar var” diye haber yaptı. 

Cumhurbaşkanı Seçimi Kanunu'nda Değişiklik Yapılması Hakkındaki 699 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. 

BİNALİ YILDIRIM 'İHRAÇLAR OLACAK' DEMİŞTİ

Binali Yıldırım, dün Çankaya Köşkünde başbakanlık muhabirleri ile yaptığı konuşmada, son bir kararname yayımlanacağını, KHK’de pek çok kurumdan ihraçlar olacağını ve ihraçların çoğunun da Emniyet ve TSK'den olacağını ifade etmişti.

Gece saatlerinde KHK’nin yayımlanmasının ardından pek çok kişi ihraç listesini merak ederek internette arama yaptı. 

HABER SİTELERİ ‘İHRAÇLAR VAR’ DİYE HABER GEÇTİ

Çok sayıda haber sitesi ve ajans, “KHK yayımlandı, ihraçlar var” başlığıyla haber geçti. Ancak şu saate kadar Resmi Gazete’de yayımlanmış bir ihraç listesi bulunmuyor. 

SON KHK’DE NE VAR? 

Dün akşam yayınlanan 699 Sayılı KHK'de şu düzenlemelere yer verildi: "Cumhurbaşkanı adına düzenlenen tutanak, TBMM Genel Kurulu'nda Meclis Başkanı veya Geçici Başkan tarafından verilecek ve aynı birleşimde yemin töreni gerçekleştirilecek. Bu birleşim, birlikte yapılan Cumhurbaşkanı ve TBMM Genel Seçiminin ardından Meclis'in toplandığı ilk günü takip eden üç gün içinde gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanının ikinci oylamada seçilmesi veya sadece Cumhurbaşkanı seçiminin yapılması halinde yemin töreni, seçim sonuçlarının kesinleşmesini takip eden üç gün içinde yapılacak. TBMM toplantı halinde değilse derhal toplantıya çağırılacak.

Cumhurbaşkanı tarafından atanan Cumhurbaşkanı yardımcıları ve Bakanlar atanmalarını takip eden gün ant içecekler." (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

TIR ile çarpışan yolcu otobüsü devrildi, bir kişi hayatını kaybetti

SONRAKİ HABER

CHP’li Aydın Özer: Bedava alınan ürünler tanzimde halka satıldı mı?

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa