06 Temmuz 2018 19:39

Binali Yıldırım'dan yeni KHK açıklaması: İhraçlar olacak

Başbakan Binali Yıldırım, 'Kanun Hükmünde Kararname yayımlanacak, pek çok kurumdan ihraçlar olacak. İhraçların çoğu Emniyet ve TSK'dan.' dedi.


Fotoğraf: AA

Paylaş

Son Başbakan Binali Yıldırım, KHK açıklamasında bulundu. Yıldırım, "Bedelli askerlik tatil dönüşü Meclis'in öncelikli konusu olacak. İhraçlar ağırlıklı olarak emniyet ve TSK'dan olacak" ifadesini kullandı.

Başbakan Yıldırım, Çankaya Köşkünde başbakanlık muhabirleri ile bir araya geldi.

"Kanun Hükmünde Kararname yayımlanacak, pek çok kurumdan ihraçlar olacak. İhraçların çoğu Emniyet ve TSK'dan." diyen Yıldırım, bedelli askerlikle ilgili olarak ise, “O konuyla ilgili verilmiş bir karar yok. Benim düşüncem çok daha radikal, bunun geçici bir düzenleme olmaması gerektiğini düşünüyorum. O konuda bir çalışma yapılıyor. Çalışmalar yapılacak ve bir rapor ortaya çıkacak. O rapora göre biz de hareket edeceğiz. Zaten bizim profesyonel askerliğe geçiş başladı. Terörle mücadeledeki operasyonlara silah altına alınan askerler götürülmüyor. Buradaki esas olan yığılmanın gelecek yıllara artarak devam etmemesini sağlayacak bir çalışma. Sıradan bir bedelli çıkartmak derdimize derman olmayacak. Askere alınmama işi onların kabahati değil. Bizim buna çözüm üretmek gibi bir sorumluluğumuz var. Meclis açıldığında bu konu ele alınacak. Meclis tatilinden sonraki dönemde ele alınacak konulardan bir tanesi” ifadelerini kullandı.

BEDELLİ ASKERLİK

Binali Yıldırım, "Bedelli askerlik tatil dönüşü Meclis'in öncelikli konusu olacak. Konuyla ilgili henüz verilmiş bir karar yok ama böyle bir ihtiyacın olduğu artık herkes tarafından biliniyor. Benim düşüncem çok daha radikal, ben bunun (bedelli askerlik) geçici bir düzenleme olmaması gerektiğini düşünüyorum" dedi. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Sanatçı Sezen Aksu hayvan hakları için yazdı

SONRAKİ HABER

Batı bölgelerde hava sıcaklığı azalacak

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa