13 Mayıs 2018 10:18

Kızına cinsel istismar gerekçesiyle tutuklandı

17 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle 15 yıla kadar hapsi istenen S.Y. tutuklandı.

Kızına cinsel istismar gerekçesiyle tutuklandı

Fotoğraf: EVRENSEL

Paylaş

İzmir'in Kemalpaşa ilçesinde, 17 yaşındaki kızı B.Y.'ye cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen baba S.Y. hakkında 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. S.Y., ilk duruşmada tutuklandı.

Kemalpaşa'da yaşayan S.Y. ile eşi B.Y., 2017 Aralık ayında kızları B.Y.'nin okulu çıkışı eve dönmemesi üzerine jandarmaya giderek, kayıp başvurusunda bulundu. B.Y. bir gün sonra, ekipler tarafından bulundu. Jandarmadaki ifadesinde babasının kendisine cinsel istismarda bulunduğu ve artık dayanamadığı için evden kaçtığını söylemesi üzerine soruşturma başlatıldı.

Jandarmada pedagog eşliğinde ifadesi alınan B.Y., ilk olarak 2016 yılında Ürkmez sahilinde tacize uğradığını, o anda anlamadığını, 10 gün sonra evde tekrar istismarda bulununca, denizde de taciz edildiğini anladığını belirtti. İfadesinde babasının kendisine telefondan zorla videolar izlettiğini söyleyen B.Y., 1 yıl boyunca babasının 5- 6 kez istismarda bulunduğunu, bu olayların kendi rızası dışında olduğunu anlattı. B.Y.'nin ifadesinin ardından sorguya alınan baba S.Y. ise kızının sürekli evden kaçtığını ve kendisine iftira attığını öne sürdü.

Jandarmadaki işlemlerinin ardından serbest bırakılan S.Y. hakkında, 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan 8 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına tutuksuz sanık S.Y., anne B.Y., Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı vekili avukat Müjgan Bilgen Özen ve tarafların avukatları katıldı. Mağdur B.Y. ise Adli Görüşme Odası'nda hazır bulundu.

Duruşmada savunmasını yapan sanık S.Y., kızının psikolojik sorunları nedeniyle bir süre tedavi gördüğünü daha önce de 3 kez evden kaçtığını söyledi. İstismar iddialarını reddeden S.Y, “Birbirimize el şakası yaparız. Biz birbirimizle çocuk gibi yaklaşırız. Bunlar şakadan ibarettir” dedi.

Anne B.Y. ise “Kızımın psikolojik tedavi gördüğü doğrudur. En son evden kaçtığında emniyette bana kızımın cinsel istismara uğrayıp uğramadığını sordular. İfadeden sonra dışarı çıkınca eşim cinsel hayatımızla ilgili soru sorulup sorulmadığını sordu. O an bende tereddüt oluştu. Kızım bana olanları anlatınca eşimden ayrılmaya karar verdim” dedi.

Duruşma savcısı, sanığın 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan cezalandırılmasını ve tutuklanmasını talep etti. Mahkeme heyeti sanık S.Y.'nin tutuklanmasına karar verip, duruşmayı erteledi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

İngiltere ziyareti öncesi konuşan Erdoğan: Kesinlikle af yok

SONRAKİ HABER

Kavala iddianamesinde 16 kişi için ağırlaştırılmış müebbet istendi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa