08 Mayıs 2018 10:30
Son Güncellenme Tarihi: 08 Mayıs 2018 11:50

Muharrem İnce’nin Selahattin Demirtaş’la görüşme talebi kabul edildi

Muharrem İnce'nin HDP Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş'ı ziyareti başvurusuna olumlu yanıt geldi.

Muharrem İnce’nin Selahattin Demirtaş’la görüşme talebi kabul edildi

Fotoğraf: Mehmet Ali Özcan/AA

Paylaş

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin, tutuklu bulunan HDP Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş ile görüşmek için Adalet Bakanlığı’na yaptığı izin başvurusuna olumlu yanıt verildi.

Habertürk’ün aktardığı bilgilere göre; Adalet Bakanlığı görüşme için gereken izni verdi. İnce, tüm cumhurbaşkanı adaylarına çağrıda bulunmuş, randevu talep etmişti. İnce'nin talebine ilk olumlu yanıt Karamollaoğlu'nda gelmişti. İkili dün akşam Saadet Partisi Genel Merkezi'nde bir araya gelmişti. 

İnce, bugün de İYİ Parti lideri Akşener ile görüşecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan da, İnce'yi partisinin genel merkezinde kabul edebileceğinin mesajını vermişti.

SEÇİM KAMPANYASININ AYRINTILARI BELLİ OLUYOR

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin seçim kampanyasıyla ilgili ayrıntılar belli olmaya başladı.

Gazete DuvaR’dan Nergis Demirkaya’nın haberine göre yarın Edirne’ye giderek HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ı cezaevinde ziyaret edecek olan İnce, kentte bir miting de düzenleyecek.

İnce’nin Edirne’den sonraki programı için ilk olarak Diyarbakır planı yapıldı. Ancak 10 Mayıs Perşembe günü Diyarbakır’da Erdoğan’ın talimatıyla bu kente alınan Türkiye Ziraat Kupası final maçı oynanacak. Erdoğan’ın maçı izlemek için Diyarbakır’a gitme ihtimali bulunuyor. Bu ihtimal üzerine programların çakışmaması için Diyarbakır yerine Hakkari’ye gitmeye karar verildi. İnce, seçim kampanyası kapsamında ileri bir tarihte Diyarbakır’a gidecek.

HAKKARİ İL ÖRGÜTÜ ÇAĞRI YAPTI

CHP Hakkari İl Başkanı Aytekin Karahanlı, İnce’nin kendisinin il başkanı seçildiği yaklaşık 6 ay önceki kongreye bir grup milletvekiliyle katıldığını hatırlattı. Karahanlı, “O zaman Yalova milletvekiliydi. Şimdi ise Cumhurbaşkanı adayımız. Hatta Allah’ın izniyle kazanacağımıza inanıyoruz, o nedenle ‘Cumhurbaşkanımız gelecek’ diyoruz” dedi. Karahanlı’nın verdiği bilgiye göre, İnce Hakkari kent merkezinde bir miting yapacak, ayrıca Yüksekova ilçesine giderek burada esnafı ziyaret edecek. Geçmişten bugüne siyasetçilerin Hakkari’ye giderek bölgeye mesaj verdiğine dikkat çeken Karahanlı, Hakkari’de yapılacak bu mitingin de bu açıdan önem taşıdığını söyledi.

“Demirtaş’ın yasal bir siyasi partinin genel başkanı iken düşünceleri nedeniyle cezaevinde olmaması gerektiği” görüşünü dile getiren Karahanlı, İnce’nin Demirtaş’ı ziyaretinin de “Kardeşliği pekiştirmek” adına önem taşıdığını, bölgede olumlu karşılanacağını söyledi. Karahanlı, İnce’nin ilk turda AKP’nin üzerinde oy alacağını, 2’nci tura kalırsa da da bölgedeki oylarının yüzde 80’ini alacağını söyledi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

İYİ Partili Kerim Çoraklık gözaltına alındı

SONRAKİ HABER

Japonya Guaido’yu "geçici başkan" olarak tanıdı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa