23 Nisan 2018 11:45
Son Düzenlenme Tarihi: 23 Nisan 2018 11:50

Yılmaz Büyükerşen, cumhurbaşkanlığı adaylığı sorusuna yanıt vermedi

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin soru soran gazetecileri yanıtsız bıraktı.

Yılmaz Büyükerşen, cumhurbaşkanlığı adaylığı sorusuna yanıt vermedi

Fotoğraf: Eyüp Kelebek/DHA

Paylaş

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Yılmaz Büyükerşen, 23 Nisan nedeniyle makam koltuğunu ortaokul öğrencilerine bıraktı. Büyükerşen, CHP'nin cumhurbaşkanı adayları arasında isminin geçtiğini soran gazeteciye,"Ben bugün belediye başkanı değilim. Bugünkü belediye başkanına sorun soruları" dedi.

'FRANKFURT'A GİDEMEDİM'

Eskişehir ile kardeş şehir olan Almanya'nın Frankfurt kentinde de bugün 23 Nisan'ın kutlandığını belirten Yılmaz Büyükerşen, kendisinin de bugün için Frankfurt'a davet edildiğini söyleyerek, "Bugün ben Türkiye'deki etkinlikler bakımından maalesef gidemedim ama bugün de haber aldık ki, 23 Nisan'ı Frankfurt'ta Türk çocuklarıyla ve diğer göçmen çocuklarıyla, Almanya'daki göçmen çocuklarıyla kutlayacaklar" diye konuştu.

'BUKÜNKÜ BELEDİYE BAŞKANINA SORUN'

Bir gazetecinin 'Cumhuriyet Halk Partisi'nde cumhurbaşkanı adayı açıklanacak. Sizin de isminiz geçiyor. Bu Eskişehir için önemli bir şey. Siz bu konuyu nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklindeki soru üzerine "Ben bugün belediye başkanı değilim. Bugünkü belediye başkanına sorun soruları" dedi. (Eskişehir/DHA)

ÖNCEKİ HABER

Esprili yanıt alan memur nikâhı kıymadı: Nikâh masasında şaka yapılmaz

SONRAKİ HABER

Aziz Kocaoğlu'ndan CHP merkez yönetimine adaylık mektubu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa