22 Mart 2018 10:22
Son Düzenlenme Tarihi: 22 Mart 2018 10:31

Erdoğan: ÖSO'nun bazı gruplarında ganimet anlayışı var

Abdulkadir Selvi Erdoğan’ın Afrin'de ÖSO’nun bazı gruplarının evleri yağmaladığını ancak bu gruplara müdahale edildiğini söylediğini öne sürdü

Erdoğan: ÖSO'nun bazı gruplarında ganimet anlayışı var

Paylaş

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Afrin'de ÖSO’nun bazı gruplarının evleri yağmaladığını ancak bu gruplara müdahale edildiğini söylediği öne sürüldü.

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) ÖSO ile birlikte Afrin'e yönelik olarak düzenlediği operasyonda ilçe merkezinin ele geçirilmesinin ardından medyaya bazı görüntüler yansıdı. AFP'nin haberine göre ÖSO'nun bazı evlere girip eşyaları yağmaladığı görüntülendi. Konu hakkında ilk açıklamayı Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yaptı. Kalın, "Bazı gruplar emirlere aykırı davranarak bu tür eylemlere girişmiş olabilir" dedi.

Hürriyet'ten Abdulkadir Selvi'nin "Erdoğan’ın çizdiği 2019 perspektifi" başlıklı yazısında aktardığına göre Cumhurbaşkanı da AKP milletvekilleriyle yaptığı toplantıda bu konuya değindi. ÖSO içindeki bazı gruplarda 'ganimet anlayışı' olduğunu söyleyen Erdoğan, bu kişilere müdahale edildiğini söyledi.

Selvi'nin yazısında ÖSO'nun yağmalama iddiasıyla ilgili Erdoğan'ın şunları söylediğini iddia etti:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan öncelikle güvenliğin sağlanacağını söylüyor. Yönetim boşluğuna meydan vermemek ve koordinasyonu sağlamak üzere yerel unsurlardan oluşacak ‘idare meclisleri’nin kurulacağını anlatıyor. Türkiye’den giden yardımların koordinasyonu için Cerablus’ta olduğu gibi kısa süre içerisinde bir vali yardımcısı atanacağını açıklıyor. Afrin’den yansıyan yağma görüntüleri de gündeme geliyor. Erdoğan, 'Afrin harekâtı ÖSO ile birlikte düzenlendi. Afrin’e ÖSO ile birlikte girildi. Ancak bazı gruplarda ganimet gibi bir anlayış var. Hemen müdahale edildi. Onlara karşı tedbir alındı. Onlarla konuşularak düzeltildi' diye bilgi veriyor."

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

ÖNCEKİ HABER

Tatvan ve Mutki'de sokağa çıkma yasağı

SONRAKİ HABER

Dersim'de koruma altındaki vaşak silahla vurularak öldürüldü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa