01 Mart 2018 02:24
Son Güncellenme Tarihi: 09 Mart 2018 00:49

Oyuncu Ercan Yazgan hayatını kaybetti

Geçen hafta felç geçirerek hastaneye kaldırılan usta oyuncu Ercan Yazgan hayatını kaybetti.

Paylaş

Usta oyuncu Ercan Yazgan hayatını kaybetti. Sultangazi'de özel bir hastanede felç tedavisi gören Yazgan  3 Mart 2018 tarihinde solunum yetmezliği nedeniyle hastanenin yoğun bakım servisine alındı. Yoğun bakım servisinde hipotansiyon, böbrek ve karaciğer yetmezliği ve bunların sonucunda oluşan çoklu organ yetmezliği nedeniyle yapılan tüm müdahalelere rağmen Yazgan'ın yaşamını yitirdiği belirtildi. 

'BU AKŞAM KAYBETTİK'

Ercan Yazgan'nın yakını olduğu öğrenilen Volkan Acar, "Söyleyecek bir şey yok. Türkiye'ye mâl olmuş bir kişilik. Bir haftalık hastalık sürecinden sonra bu akşam kaybettik. Hastane ve herkes elinden geleni yaptı takdiri ilahi, başımız sağolsun. Cenazesi ile ilgili oğlu Can ağabeyimiz İngiltere'de yaşıyor, şu anda uçakta geliyor. Kendisi yarın üstüne bir açıklama ekleyebilir. Büyük bir ihtimal cenazemiz Cumartesi günü ama detayları yarın paylaşırız" dedi. 

HASTANEDEN AÇIKLAMA

Yazgan'ın tedavi gördüğü hastaneden yapılan açıklamada, "Sanat dünyasının sevilen ismi Necip Ercan Yazgan, İskemik serebrovasküler hastalık tanısıyla hastanemiz nöroloji kliniğinde medikal tedavisi devam ederken 3 Mart 2018 tarihinde gelişen solunum yetmezliği nedeniyle hastanemiz yoğun bakım servisine kaldırılmış, yoğun bakım takibinde iken gelişen hipotansiyon, böbrek ve karaciğer yetmezliği ve bunların sonucunda oluşan çoklu organ yetmezliği nedeniyle bugün saat 23.05'te kalbi durmuş, yapılan tüm müdahelelere rağmen geri döndürülememiş olup 23.45'te hayata gözlerini yummuştur. Sanat dünyasına uzun yıllar hizmet etmiş böyle bir değerin kaybı için başta yakınları olmak üzere tüm sevenlerinin başı sağ olsun" denildi. 

ZONGULDAK VE MADENCİ SENİ UNUTMAYACAK’

Ercan Yazgan’ın yaşamını yitirmesinin ardından usta oyuncunun sevenleri sosyal medya hesaplarından paylaşımlarda bulundu. Paylaşımlarda özellikle Bizimkiler’de canlandırdığı Kapıcı Cafer rolünden fotoğraflara yer verildi. Usta oyuncunun oynadığı filmlerde ve dizilerde canlandırdığı emekçi karakterlere dikkat çekildi. Özellikle Zonguldakspor’un resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşım oldukça dikkat çekiciydi: “Maden işçilerimizin yürüyüşüne destek olan oyuncular arasında yer alan büyük usta Ercan Yazgan hayatını kaybetti. Işıklar içinde uyu Ercan Yazgan Zonguldak ve Madenci seni unutmayacak.” Diğer paylaşımlardan öne çıkanlar ise şöyleydi: 

Oyuncular Sendikası: Meslektaşımız Ercan Yazgan hayatını kaybetti. Başımız sağ olsun.

Birleşik Metal-İş Sendikası:  Maden işçilerinin mücadelesine destek verdi, oyunculuğuyla evlerimizin sevilen misafiri oldu. “Bizimkiler”di. Ercan Yazgan Unutulmayacak...

Sabahat Akkiraz: Sevgili Ercan Yazgan hakka yürüdü. Her sanatçı ailemizin bir parçasıdır. Ailemiz bir üyesini daha kaybetti. Çok üzgünüm. Allah rahmet eylesin.

Beyazperde: Hep “bizden” biri olan karakterlerle bizi ağlatıp güldüren Ercan Yazgan’a rahmet diliyoruz.

Tolga Çevik: Nur içinde yat Ercan Yazgan. Hepimizin anılarında yerin var. Birçok nesilde. Mekanın Cennet olsun.

Pera Sinema: Anılarımızın büyük bölümünde yer alan usta oyuncu Ercan Yazgan’ı kaybettik. Çok üzgünüz.

Yeşilçam Sineması: Perihan Abla’da Şoför İsmet, Bizimkiler’de Kapıcı Cafer ve Kaygısızlar’da Memnun Kaygısız rolleriyle tanıdığımız tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Ercan Yazgan hayatını kaybetti. Allah rahmet eylesin.

Ekşi Sözlük: Pazar günlerini iple çekme nedenimiz Bizimkiler’in Cafer’i, izlemeye doyamadığımız Kaygısızlar’ın Memnun’u efsane oyuncu Ercan Yazgan’ı kaybettik.

Cimbom Dergi: Kapıcı Cafer olarak haksızlığa karşı çıkıp adaleti, hakkı ve hukuku savunan, her daim emekçilerin yanında olan Ercan Yazgan hayatını kaybetti. Allah rahmet etsin yürekli insan.

ERCAN YAZGAN KİMDİR?

4 Nisan 1946 tarihinde Sinop'ta doğan Ercan Yazgan, 1986 yılında Perihan Abla dizisindeki Şoför İsmet rolüyle tanındı. 1989-2002 yılları arasında kesintisiz yayınlanan "Bizimkiler" adlı dizide ise Kapıcı Cafer'i canlandırdı. Yazgan kariyeri boyunca birçok dizi ve sinema projesinde yer aldı. (İstanbul/DHA)

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

Trump'ın danışmanı Hope Hicks, istifa kararı aldı

SONRAKİ HABER

MSB, Urfa'daki mühimmat patlamasının nedenini "mevsimsel değişiklik" diye açıkladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa