24 Şubat 2018 14:10

Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesinde istismar skandalı

Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesinde temizlik görevlisi kız öğrencileri taciz etti, okul müdürü ise öğrencilere 'O kadar dar giyilir mi?' dedi.

Paylaş

Eylem NAZLIER
İstanbul

Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesinde bu yıl göreve başlayan temizlik görevlisi kız öğrencileri taciz etti. Okul idaresine durumu aktaran öğrencilerin müdürden aldığı cevap ise “O kadar dar giyilir mi? Erkek hocalar bile bakıyor” oldu.

İSTİSMARIN ÜZERİ Mİ ÖRTÜLDÜ?

Olay geçtiğimiz günlerde Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesinde yaşandı. Bu yıl göreve başlayan temizlik görevlisi, iki kız öğrenci koridorda sohbet ederken arkalarında durarak mastürbasyon yaptı. Durumu fark eden kız öğrenciler yaşadıkları korkuyla olayı velilerine anlattı. Velileriyle birlikte okula gelen öğrenciler temizlik görevlisini müdüre şikayet etti, şikayet üzerine müdür temizlik görevlisini çağırdı. Taciz olayını kabul eden temizlik görevlisinin savunması ise “Kız öğrenciler çok dar giyiniyor” oldu.

Temizlik görevlisinin cevabı üzerine okul müdürü de kız öğrencilere “Kızım o kadar dar giyilir mi, erkek hocalar bile bakıyor” dedi.

Öğrenciler görevlinin okula geldiği günden itibaren kız öğrencilere tacizde bulduğunu ifade ederken, temizlik görevlisi maaş aldığı için 3 hafta daha okuldaki görevine devam etti. Bu süre içierisinde görevlinin bir kız öğrenciyi daha taciz ettiği ifade edilirken öğrenciler ise müdürün olayı örtbas etmeye çalıştığını iddia etti.

MÜDÜR: TACİZ OLAYI YOK

İddialar üzerine ulaştığımız Bahçeşehir Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Selim Misirli şunları söyledi: Okulumuzda böyle bir taciz olayı yok. İki öğrencimizin çalışandan şikayeti vardı ve o çalışanı işten çıkardık. Daha önce böyle olaylar yaşanmışsa neden rehberlik birimine ya da bize haber vermediler? Bu olayın arkasına sığınarak şimdi söylüyorlar, nerdeydiler şimdiye kadar? Niye bizi ve okul rehberlik birimini bilgilendirmediler? Hiçbirini idareye yansıtmamışlar. Gereksiz iddialar, perde arkası provokasyon. Bizim kılık kıyafet yönetmeliğimiz belli. Bu beni yıpratma amacıyla kullanılan bir ifade. Olayı başka öğrenciler ve öğretmenlerin tahrik ettiğini düşünüyoruz.

ÖĞRENCİLER İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI

Okulda eğitim gören kız öğrenciler "İstismara sessiz kalma" diyerek imzakampanyam.com adlı internet sitesinde imza kampanyası başlattı. Okul öğrencilerinden N.A ve T.B, “Eğer gelecek nesil bizlersek biz de özgürce korkmadan ve çekinmeden eğitim-öğretim görmek istiyoruz. Bizim amacımız okulumuzu kötülemek ya da okul idaresini suçlamak değil hakkımızı savunup yaşanan istismarlara göz yummamaktır” dedi.

Reklam
Reklam
ÖNCEKİ HABER

İktisat mezunlarına öğretmenlik yolu açık mı?

SONRAKİ HABER

Mersin’de fotoğraflı mezar taşlarına saldırı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa