30 Kasım 2017 15:19
Son Düzenlenme Tarihi: 30 Kasım 2017 16:52

ÜNİAK'tan Emek Gençliği’ne 'Man Adası' afişi tehdidi

Aydın'da AKP'nin gençlik kolu, Adnan Menderes Üni.'de Man Adası belgeleri sonrası afiş asan ve bildiri dağıtan Emek Gençliği'ni tehdit etti.

ÜNİAK'tan Emek Gençliği’ne 'Man Adası' afişi tehdidi

Paylaş

Aydın Adnan Menderes Üniversitesinde, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın yakınlarının vergi cenneti Man Adası’na 15 milyon dolarlık para transferi yaptığına ilişkin yayınlanan belgelere dair afiş asan ve bildiri dağıtan Emek Gençliği üyeleri, AKP Gençlik Kolları tarafından tehdit edildi.

Aydın'da Emek Gençliği yöneticisine telefonla ulaşarak ÜNİAK yöneticisi olduğunu söyleyen şahıs, “Aydın'a tekrar gelmişsin, ama bu sefer ayağını denk al, kendine şu aralar dikkat et” diyerek küfür ettikten sonra, “Ben şu an emniyetteyim, sıkıyorsa gel de görüşelim” diyerek telefonu kapattı.

Olay sonrası Emek Gençliği “Hırsızlığın, yolsuzluğun ve rüşvetin üzeri mafyatik yöntemlerle örtülemez, Hesap verin, istifa edin” başlıklı bir açıklama yayınladı.

Açıklama şöyle: “Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan’ın oğlundan eniştesine dünüründen siyasi yandaşlarına kadar uzanan kişilerin hesap belgeleri ortaya döküldü! Erdoğan yönetimi ve AKP hükümeti bu ülkenin halkına, gençlerine ‘yerli milli ekonomi’ hikayeleri anlatırken bu hikayeyi yazanlar yasadışı yollardan ticaret ile, İran altınları ile zenginliklerine zenginlik katmışlardır. Vatandaşın yediği ekmekten, kullandığı elektriğe içtiği suya kadar her şeyin vergisinin artması yerli ve milli ekonomi hamlesi ise vergiden muaf milyon dolarlık yasadışı ticaret ne hamlesidir? Bu ülkenin gençleri hasta olduğunda para ödememek için hastaneye gidemiyor, eğitim hakkını ‘satın almak’ zorunda kalıyor. Her dört gençten birinin işsiz olduğu bu tablo devleti yönetenlere göre yerli ve milli! İktidarın tüm kirli politikaları lağımdan fışkırırcasına karşımıza çıkıyor. Üstelik ülkeyi yönetenler gençlikten bu pisliğin içinde yürümesini istiyor. Pislik içinde yürümeyi, yaşam koşullarımızın, geleceğimizin bu kirli politikalar tarafından belirlenmesini istemiyoruz! Kararanın bizim hayatlarımız, kazananların Reza Zarrab’lar, dünürler, enişteler olmasını istemiyoruz! Bizim Reza’ların, dünürlerin eline bırakılacak bir geleceğimiz yok! Tehditler, göz korkutmalar, gençliğin işsizliğe, geleceksizliğe ve sömürüye karşı mücadelesinde bir adım dahi geri adım attıramayacaktır. Ülkemizi ve gençliği, mafyatik ve gençlik kollarından daha öte bir çete gibi davranan bu anlayışa mahkum olmasına izin vermeyeceğiz.” (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

'Demokratik siyasete özgürlük, Demirtaş’ın duruşmasındayız!'

SONRAKİ HABER

Burkina Faso'da hükümet istifa etti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa