28 Kasım 2017 08:04

Yüzde 76, 'Cumhuriyet Kulesi yıkılmasın' dedi

Keçiören halkı 17 milyon liraya mal olan Cumhuriyet Kulesi'nin akıbetine karar verdi. Oylamaya katılanların yüzde 76'sı yıkılmasın, yapılsın dedi.

Paylaş

Ankara Keçiören’de 14 yıldır atıl durumda kalan “Cumhuriyet Kulesi”nin yıkılıp yıkılmayacağına ilişkin halk oylamasına gidildi. Cumartesi günü Kalaba Meydanı, Gazino, Esertepe, Sancaktepe ve Aşağı Eğlence’de sandıklar kuruldu ve halka 17 milyon liraya mal olan Cumhuriyet Kulesi için "Yıkılsın", "Yapılsın" seçenekleri sunuldu.

Hürriyet'ten Murat Yılmaz'ın haberine göre “Cumhuriyet Kulesi”nin yıkılıp yıkılmayacağına ilişkin düzenlenen halk oylaması ve anketin sonucu belli oldu. Yapılan halk oylaması ve anket sonucunda vatandaşların yüzde 76’sı kulenin yıkılmaması yönünde oy kullandı.

175 metre uzunluğundaki kulenin içerisinde alışveriş merkezi, restoran, kafe, nikah salonu, sergi salonu, müze, açık ve kapalı seyir terasları gibi imkanların olması planlanıyordu. 2003 yılında düzenlenen temel atma törenine dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan katılmış ve törende Gülben Ergen de konser vermişti. (HABER MERKEZİ)

Reklam
ÖNCEKİ HABER

Hırsız, kendisine direnen ev sahibini öldürdü

SONRAKİ HABER

Erzurum'da kaybolan Öğrenci Didem'den 8 gündür haber yok

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa