15 Kasım 2017 02:56

Zarrab'ın avukatı: 5 gündür kendisinden haber alamıyoruz

Reza Zarrab’ın avukatı Şeyda Yıldırım, 27 Kasım'da jürili duruşmaya çıkacak müvekkilinden beş gündür haber alamadıklarını söyledi.

Zarrab'ın avukatı: 5 gündür kendisinden haber alamıyoruz

Paylaş

ABD'nin İran'a uyguladığı yaptırımları delme, bankacılık sahtekarlığı ve kara para aklama suçlamaları ile 19 Mart 2016'da tatil için gittiği Miami'de gözaltına alındıktan sonra tutuklanan ve hakkında 50 milyon dolar para, 90 yıl da hapis cezası istenen Reza Zarrab, serbest bırakıldığı iddiasıyla başlayan belirsizlik sürüyor. 27 Kasım’da Jüri karşısına çıkacak Zarrab’ın avukatı Şeyda Yıldırım, müvekkilinden beş gündür haber alamadıklarını söyledi.

ABD Adalet Bakanlığı’na bağlı Federal Cezaevleri Bürosu’nun internet sitesindeki resmi kayıtlarda, "09135-104 kayıt numaralı mahkum Reza Zarrab'ın, 8 Kasım 2017 tarihinde cezaevinden tahliye edildiği" bilgisine yer verildi. Reza Zarrab'a ilişkin "34 yaşında, beyaz, erkek" tanımı da sitede yer aldı.

New York Güney Bölgesi Başsavcılığı Sözcüsü ise Zarrab'ın halen hapiste olduğunu, sitedeki bilginin teknik bir yanlışlıktan kaynaklanabileceğini ve araştıracaklarını söyledi.

Zarrab’ın avukatı Şeyda Yıldırım ise Hürriyet’ten Razi Canikligil’e yaptığı açıklamada, “Serbest bırakıldığı bilgisi doğru değil. Başka bir bölüme alınmış olabilir. Bize de beş gündür bilgi vermiyorlar, hiçbir haber alamıyoruz” dedi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

47 üniversite öğrencisi yurt yemeğinden zehirlendi

SONRAKİ HABER

Evde bulunan tabanca 7 yaşındaki çocuğun yaralanmasına neden oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa