Eminem'den Trump'a: Irkçı büyükbaba

ABD'de Donald Trump'a sert tepki gösteren şöhretler arasına Eminem de katıldı. Dünyaca ünlü rapçi takipçilerine 'Ya ben ya o' dedi.

11 Ekim 2017 08:46
Son Düzenlenme Tarihi: 11 Ekim 2017 09:13
Paylaş

ABD'de Hip Hop müziğinin önde gelen isimlerinden Eminem, BET Hip Hop Ödül Töreni için seslendirdiği 4.5 dakikalık "freestyle" ile ABD Başkanı Donald Trump'a tepkisini ortaya koydu.

Eminem, Trump'ın ırkçı, göçmen düşmanı, çevre düşmanı politikalarına tepki gösterdiği "Kasırga" adlı şarkısında başta Amerikan Futbolu Ulusal Ligi (NFL) olmak üzere sporcuların eylemlerine de destek verdi.

Eminem, Trump'ın NFL oyuncularına yönelik çıkışlarıyla toplumun gerçek gündemleri olması gereken Porto Riko'daki felakete yetersiz destek, bireysel silahlanma ve Nevada katliamı gibi meseleleri unutturmaya çalıştığını da söyledi.

Dünyaca ünlü rapçi, müziğini seven ancak aynı zamanda Trump'ı destekleyenler varsa onlara da "Ya o ya ben" dedi.

Eminem'in Trump'a yönelik kullandığı ifadeler arasında "Irkçı büyükbaba", "Nükleer felakete neden olacak bir kamikaze", gibi sözler var.

LEBRON JAMES 'İŞE YARAMAZ' DEMİŞTİ

ABD'de son dönemde çok sayıda meşhur isim Trump'a karşı tepkisini dile getirdi. NFL oyuncularının yanı sıra NBA yıldızı LeBron James, şampiyon Golden State Warriors'tan Stephen Curry'nin "Trump'ın olduğu Beyaz Saray'a gitmeme" yönündeki niyetini dile getirmesiyle başlayan polemiğe sert sözlerle dahil olmuştu. James, Trump için "Seni işe yaramaz" demişti. (KÜLTÜR SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

Gazetelerde 'Ne Var Ne Yok?' - 11 Ekim 2017 Çarşamba

SONRAKİ HABER

Sudan’da eylemler sürüyor: Eczacılar başkentte greve başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa