Ankara'da kadınlara müdahale

Ankara'da kadınlara müdahale

Ankara'da müftülere nikah yetkisini protesto etmek için bir araya gelen kadınlara polis müdahale etti.

Müftülere nikah yetkisi veren yasa tasarısı İçişleri Komisyonu'nda  görüşülerek kabul edilmesinin ardından tasarıyı protesto etmek için Sakarya Caddesi'nde bir araya gelen kadınlara polis müdahale etti. 

Müftülere nikah yetkisi veren yasa tasarısı bugün İçişleri komisyonunda görüşülerek kabul edildi. Tasarıya karşı Sakarya Caddesi'nde bir araya gelen kadınlara polis müdahale etti. Kadınları iterek alandan uzaktırmaya çalışan polis Biber gazı da kullandı. Platform adına konuşan Meziyet Yıldız şunları söyledi: "Bugün mecliste iç işleri komisyonundan da bu yasa gecti. Ama bilsinler ki  kadınların nazarinda bu yasa geçemez. Bu yasakları delene ve kadin düşmanı politikaları geri cevirene kadar sokaklarda olacağız ve geri durmayacagiz". 

 

Tasarının 10 Ekim salı günü Meclis gündemine gelmesi bekleniyor. (Ankara/EVRENSEL)

www.evrensel.net
ETİKETLER Müftülere Nikah

1 yorum yapılmış

  1. Tennur Koyuncuoğlu 17 gün önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    Din devletine dönüştür. Kadın haklarının gasbıdır.Mecelle döneminde bile evlenme sözleşmesi dinsel bir nitelik taşımaz.Yasa geri alınana kadar mücadelemiz sürecektir

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.